Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recomandari pentru o masina de 5-6000 EUR
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Bogdan26443
Salut.
Sunt nou pe aici si as vrea sa stiu ce masina imi recomandati pentru 5-6000 EUR, si de ce.
Multumesc anticipat
Alex26444
In primul rand sa zic si io salutare maxima la toti fanii acestui miraculos obiect pe care noi il numim "masina" si care pentru unii inseamna {aproape} totul in viata, iar pt. altii nu e decat niste bucati de tabla puse pe roti...... :oops: Eu INCLIN (nu sunt chiar 100%) spre prima varianta....altfel nu eram aici, nu? laugh.gif
Asadar, Bogdane, in primul rand eu ti-as mai cere sa ne spui preferinta ta referitoare la combustibilul masinii pe care o doresti: benzina sau diesel, apoi voi incerca si eu sa-ti spun parerea mea!

Drive carefully
ALEX - simracing World top 10 driver[/img]
Bogdan26443
Din cate m-am informat eu vreau sa fie un diesel. Dar acum oscilez intre un vectra (95) , astra(97-98) si fiat punto(2001).
As inclina spre punto cu motor de 1.9 JTD pentru ca e motorul mai nou.
Voi ce credeti. Astept si alte propuneri
alex20
De banii astia o masina din 2001 diesel mi se pare o alegere super buna.Punto ii si o masina destul de incapatoare.NUma sa ai grija cum o alegi sau mergi chiar tu dupa ea.
bafta
Happy_Maker
E destul de greu in banii astia, dar nu imposibil.
Orice ai alege, nu uita sa te duci cu ea la o reprezentanta sa-ti veifice kilometrajul, este foarte important sa sti cat de cat pe ce dai banii.
Manole26532
Salut, ai cerut ajutor ti l-am dat poti cumpara de la X-tunning un Opel Calibra tunat, rosu, mana a doua pentru 5500 $ cu motor modificat fara NOS, interor modificat, praguri laterale spoiler fata, spate,prize de aer sport, linie 6 boxe Alpine, sub-buffer, de bine. Pentru detalii suna la 0744672962. smile.gif :colors:
Alex26444
Calibra aia suna binisor, dar mai bine nu te risca ca aia a fost coxata grupa mare de cine stie cati maniaci si iti consuma minim 12 la suta in oras si tu vroiai diesel, asa ca sa stii ca oscilatiile tale intre Vectra si Astra sunt excelente, motorul de 1.7 TD de pe ele este de nota 10 cu felicitari, la 100.000 km se poate considera ca nou si sunt totusi masini facute de neamt, ieftin de intretinut (cele mai ieftine piese, dupa Dacie), doar tabla vezi sa fie buna (sunt destule sanse sa gasesti si un Vectra din '95 fara rugina daca a fost tinuta macar dincolo in garaj)! Fiat-ul.....ce sa zic, daca-ti plac si masinile mici e treaba ta, dar aia e o coaja pe roti, ca altcumva nu pot sa-i zic, lucratura de italian pe masina de clasa mica, nu o poti compara cu o Vectra, care e totusi limuzina germana din clasa medie! Deci, io zic sa te bagi pe Vectra! smile.gif Hai succes!

ALEX
Alecs
eu zic ca la banii astia iti iei si un renault laguna de prin `95
Bogdan26443
Salut.
Am mai cautat si am gasit un Punto 12/2002 < 20000Km, clima, abs, 4 airbag in 6000 EUR.
Ce e drept e pe benzina, dar eu zica merita, mai mult decat o vectra din 95 care are peste 9 ani
Alecs
unde l-ai gasit? zi-mi ca poate-l iau eu :blackeye:
James Kilowatt
Eu am avut pe mana un puntoII JTD din 99, cred ca primul scos de pe linia de fabricatie smile.gif Are kilometri ghiotura, e masina firmei asa ca toti care o prind o forjeaza, si se tine bine. In ce priveste caroseria, cei de meserie spun ca e mai bine facuta decat Clio sau Peugeot 206, asa ca daca prinzi una, sa stii ca e o afacere buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.