Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pe cand un nou Legacy?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
Liviu44048
Are cineva vreo idee cand va aparea un nou - ma refer la un COMPLET nou - model Legacy?
Nu pot gasi nicaieri vreo noutate despre asta - si sincer sa fiu, cu toate ca sunt foarte multumit de masina mea, dupa trei ani ma cam plictisesc... Si as vrea sa o scimb.
Dar nu vad o alta optiune pentru gusturile si posibilitatile mele in acest moment decat... tot un Subaru!
L-as vrea cu 300 - 350 cai, cu AWD bineinteles, controlul tractiunii, si un alt design complet nou... Ceva gen 2007 Infiniti G35 AWD - dar facut de Subaru...

Liviu
---------------
Legacy 3.0 5AT
G e o r g e
cred ca in 2009 :-/
f1anatic
QUOTE(Liviu44048)
L-as vrea cu 300 - 350 cai, cu AWD bineinteles, controlul tractiunii, si un alt design complet nou... Ceva gen 2007 Infiniti G35 AWD - dar facut de Subaru...

Liviu
---------------
Legacy 3.0 5AT


Subaru = AWD. In momentul cind masinile de la Subaru nu vor mai fi oferite cu AWD, atunci marca va dispare de pe radarul meu.

NU cred ca vrei traction control. Deja ai ceva mai bun decit ABS care sa iti frineze rotile cit se pierde tractiunea. Noi o redistribuim :-) Dar stability control este oferit in America pe modelele 2007+

Nu vei avea 300 de cai la un Subaru non-turbo decit daca introduc noul 3.6 H6 pe Legacy. Si asta nu se va intimpla prea curind. Turbo. mai de graba asta.

Infinity G35 AWD vine cu cutie automata. No go.
Liviu44048
Prin "traction control" eu inteleg un diferential autoblocant - pe puntea spate.
Cand una din roti pierde tractiunea, in loc ca puterea sa se duca tot catre aceasta roata, puterea sa fie distribuita catre cealalta - cea cu tractiune mai mare.
Modelul Legacy 3.0 5AT are aceasta optiune si mi-a fost de folos mai ales pe zapada mare.
Spre comparatie - Jeep-ul Cherokee al sotiei nu are autoblocant (decat central fata-spate), ceea ce il face ca pe zapada mare/noroi etc. sa ramana ca prostul pe loc... Extrem de neplacut, si de aceea caut acum o solutie third party pentru asta...

Nu stiam de H6 3.6 - suna interesant.

Liviu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.