Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vopsit aeratoare Logan
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
serginho
m-am apucat si eu de vopsit aeratoarele la Logan, dar mai intai am facut proba pe o discheta.



vreau sa stiu daca procedez bine. vreau sa dau intai cu spirt pe piesele de plastic, iar apoi sa dau direct cu vopseaua asta.

e bine cum fac?? sper sa nu am probleme cu decojitul sau alte faze. mersi si astept raspunsurile voastre ca sa ma apuc de treaba direct pe aeratoare si alte piese de plastic tongue.gif
serginho
hai ca am terminat de vopsit aeratoarele.eu zic ca mi-au iesit suuuper misto. cine doreste informatii sa zica. wink.gif :-j

Otto73
cred ca trebuie peste vopsea sa dai si cu lac ca sa tina mult
:wave:
Baby Blues
QUOTE(Otto73)
cred ca trebuie peste vopsea sa dai si cu lac ca sa tina mult
:wave:

Sigur! Si eu am vopsit la o Dacie acum ceva ani , niste plastice dar nu prea m-au tinut.
Alex-F1
Mi-a placut faza (de pe spray) cu "pentru autoturisme DACIA" blink.gif biggrin.gif Io stiam ca vopseaua aplicata direct pe plastic nu tine mult....acuma tu s-ar putea sa ai noroc!!! beer.gif Si lacul aplicat peste vopsea nu schimba cu nimic treaba....problema e cu aderenta vopselei direct pe plastic.....lacul e dat in partea cealalta a vopselei, peste ea, nu sub ea, deci daca e sa se decojeasca, se decojeste la fel de bine si cu si fara lac....logic, nu? arigato.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.