Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Masina noua max 10000-11000 euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
violeta109318
Stiu ca s-a mai discutat acest subiect , dar a trecut ceva timp si preturile cresc sau scad dupa caz.
M-am uitat la mai multe subiecte de pe acest forum legat despre diverse probleme aparute la cateva masini (diferite marci) la care ma gandeam.Acum chiar sunt in ceata.
Am suma aceasta si imi doresc sa-mi iau o masina care cu tot cu taxe (si taxa de inmatriculare ) sa fie pana in 11000 euro.
Imi doresc ca masina sa aiba servo,ABS, aer conditionat, motor de 1.4 si 4 sau 5 usi.Imi doresc masina sa fie ca pt o familie, nu vreau un portbagaj imens insa cat sa mearga pt un concediu de familie de 3 persoane.
M-am uitat la noua Fabia insa cu ce imi doresc eu ajunge la 12000-13000 euro.
Credeti ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi ? Pt ca sapt viitoare mi-as dori sa o cumpar deja , dar as vrea sa stiu ca masina pe care o voi lua macar in primii 3-4 ani sa nu am probleme majore cu ea.
Bogdan104277
Incearca Mitsubishi Colt 1.1 SAM -75 CP, are cam ce vrei tu, si ceva pe deasupra.

Mai multe detalii detalii despre preturi vezi aici: www.mitsubishi-motors.ro
Vezi ca preturile s-au modificat iar pe site nu sunt actualizate inca. Mergi si intreaba la un dealer.
Hoinar
Salutare,
La banii astia 11000 euro cu toate taxele (inclusiv cea de inmatriculare) nu se incadreaza f multe masini noi, dar ca lista de studiu eu as putea zice:
- masini maricele dar uratele (scuzati smile.gif): dacia logan, renault symbol, fiat albea, hiunday accent;
- masini mai mici: fiat panda (foarte faina pt oras), seat ibiza (favorita mea la masini mici, cam dura suspensia, dar depinde de drumurile pe care le ai prin oras), renault clio 3 (pare a fi cea mai dotata in banii astia), ford fiesta, opel corsa, citroen c3.

Pentru avantaje/dezavantaje la fiecare din masinile din lista asta las posesorii sa se exprime, insa mai toate pot fi considerate ca fiind afaceri bune pt banii astia.
Cel mai bine ar fi sa cauti in orasul tau dealerii pt aceste masini si sa le vezi pe toate, sa le analizezi. Din cate am inteles vrei sa cumperi masina rapid, dar chiar daca masina este pe stoc, in tara, tot dureaza o saptamana sau doua pana la finalizarea actelor. Incepe-ti cautarile cat mai repede, ca sa nu ai surprize neplacute legate de cat dureaza pana vine masina.
Succes.
Dany_s
Te incadrezi sigur ca bani la un Aveo 1.4 16v insa nu stiu care model, probabil ca Platinum depaseste un pic suma de care dispui insa, dar oricum te poti uita la alta varinata de echipare putin mai ieftina.
R o b e r t
ca si bogdan, iti recomand cu caldura mitsubishi colt.
fiabilitatea ei e indiscutabila... ca sa nu mai zic ca e frumusica foc. parere bineinteles subiectiva
T u d o r
Asta ar cam fi subiect de versus si s-a mai discutat si rasdiscutat. biggrin.gif

Eu as zice Logan 1.6 16v, cu 4 airbaguri, vopsea metalizata si garantie extinsa la 3 ani. Are tot ce-ti doresti tu si ceva in plus fata de celelalte, adica costuri reduse de intretinere. Portbagaj mare, spatiu interior foarte mare, retea extinsa de service, garda la sol suficient de mare pentru a nu-ti face griji pentru capace de canal sau borduri, motor potent (mai potent decat concurenta in aceiasi bani). Daca Loganul nu-ti place, as merge pe un Clio3 cu motor 1.4 16v. Are cea mai buna calitate interioara dintre toate pe care le-ai putea gasi in suma asta, dotari foarte bune si pentru oras e excelent iar la o adica poti sa bagi si cate ceva prin portbagaj. smile.gif
Sau Pejo 207, masina superba ca si aspect si buna calitativ, am inteles ca au o oferta acum pe la 11000 si ceva DDP. Mergi la dealeri, condu-le si vezi-le pe toate pe care ti le-am recomandat noi si alege-ti-o pe cea care iti place cel mai mult.
C Z R
Punto classic 1.3, 16 v multijet: niceeee, motor nervos, consum mic, fara probleme, nu este pentru snobi.
Andrei111294
cred ca cel mai potrivit este un opel astra clasic 2. pretul ddp este de 11,160 euro la varianta 1,4 de 90 CP, la care ai o reducere de 320E, si pachetul family gratuit ( adica AC, scaun sofer reglabil pe inaltime, volan reglabil pe inaltime si adancime, inchidere centralizata cu telecomada). are ABS si cam tot ce ii unei masini cu car nu ti-e rusine sa iesi.
plus ca fiabilitatea e demonstrata de ani buni .

Eu asta as alege daca as avea 11.000 E
Petra109391
as mai adauga kia ceed. sare un pic de banii astia cu tot cu taxe, da' merita vazuta
Hoinar
Acum, cand recitesc totul, imi dau seama ca m-am bagat si eu ca musca in lapte...femeia a spus ca intr-o saptamana max vrea sa cumpere masina, eu i-am raspuns dupa 4 biggrin.gif, deci cred ca ea deja conduce acum masina.
ernest111602
Ca sa fiu in " ton intirziat "cu HOINARUL -Chevrolet AVEO sedan 1,4-16v cu discount de 8,5% modelul: B4LB55C= 9894 euro + 142 euro(dealer pt.CIV+nr.provizorii+1 luna RCA) si ramane si de taxa de prima inmatriculare,aprox. 160 euro. Are ABS, AC,2 airbaguri,radio CD cu MP3 si un portbagaj convenabil pt.o familie de 3-4 pers.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.