Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Incepator
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
alexandru109280
Saluatare la toata lumea! Sunt nou pe forum. Vreau sa incep scoala de soferi si nu stiu pe ce masina sa o fac. Unii spun ca ar fi bine sa fac pe Matiz pt ca e mai mica si mi-ar fi mai usor, altii zic sa fac pe Dacie ca e mai greu de condus si sa ma obisnuiesc, iar altii zic sa fac pe o masina mai mare ca sa ma obisnuiesc sa pot conduce orice masina. Ce parere aveti? Multumesc.
Arheopterix
Instructorl e cel mai important.
Nu ca masina nu ar fi.Dar e pe locul 2.
alexandru109280
Ok, mersi, dar totusi ca masina ce ar trebui sa aleg. Cineva cunoaste un instructor f bun care are un VW Golf Combi si ma gandeam sa merg la el. Dar cineva mi-a zis ca e prea mare si o sa imi fie greu la examen.
Arheopterix
Ma repet;
Degeaba ai masina mica,simpla etc daca instructorul e idiot (am cunoscut o groaza).
Cauta un instructor bun,si vei trece pe orice masina.
alexandru109280
Ok, multumesc!
mike.omega
1. Instructor calm si care stie meserie, nu din astia aparuti dupa ploaie ca ciupercile smile.gif
2. Neaparat Dacie! Altfel nu o sa apreciezi la fel masinile ce vor sa vina in viata ta tongue.gif
Salcianu94540
Mai important decat instructorul si decat masina e sa inveti legislatia.
Referitor la masina iti pun o intrebare:
Cand ti-ai luat bicicleta ti-ai luat direct pe a mai mare si mai tare? Nu cred.
Nu la scoala de soferi inveti sa conduci asta e sigur , la scoala de soferi te antrenezi ca sa iei examenul , de invatat sa conduci inveti pe masura ce circuli dupa ce iei carnetul , nu cred ca e vre un forumist pe aici care cum a luat carnetul s-a suit in masina si a fost sofer model.
Las-o `ncolo de dacie gandeste-te ca tot pe masina aia dai si examenul si conteaza mult sa ai servo-directie si sa o poti parca , intoarce usor.
R o b e r t
eu am dat pe Matiz (am avut norocul de un instructor f bun) si pot sa-ti spun ca mi-a placut foarte mult. e o masina mica, se parcheaza usor (la parcarile laterale e un avantaj), stai cat de cat bine in ea. mi-a fost extrem de usor sa trec la masina actuala (Mitsu Colt) de pe Matiz. Daca faci cu dacii vechi exista posibilitatea sa nu iti intre in viteza etc.
Acum depinde numai de tine. Intereseaza-te de un instructor bun, daca este, cere la scoala sa faci cu el (asa am facut eu. cere ca daca nu, te baga pe un ranchiunos de o sa regreti) si pune-te pe ce masina vrei.
bafta multa la examen!
alexandru109280
Multumesc mult pentru sfaturi. Am ramas la VW. Sper sa ma descurc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.