Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Platforma pt 1 buc autorusim
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
radu107884
Salut !

Help, pls ! am nevoie sa ajung la RAR - dinBuc => in comuna Voluntari

...sa reinnoiesc certif de autenticitate pt masina adusa din UE...
[ expirat de atata asteptare :ewpu: INUTILA !! sa o rada astia :death:
sau macar sa scada SUPRA taxa de prima-inmatric.. :rant: ]

Cine ma poate ajuta cu transp dus si intors...? PE PLATFORMA !
A tecut si perioada de nr provizorii si tot... cat am strans din :ass:
Sau macar sa imi confirme ca e MUSAI sa fie platforma... ( asa e ?)
ca atunci merg tractat si scap de :puke: extraRON....

In fine, cine poate sa ma ajute direct ? sau stie o firma 'de profil'..?
astept rasp si ma bazez pe exp voastra - o pila :cenzurat: la RAR ??

RA [ e vb de o Fiesta / 2002 ]
OaneA4
Din cate stiu nu trebuie sa o duci pe platforma, o poti duce tractata.
radu107884
salve !

merci, am pp ca asa e ok.. dar de la un fost politist - cica e ok, de la altul care e "inca' in fct.. ca nu se accepta: sa fac ori o cerere la RAR pt prelungire valabilitate act actual ++ decl. pe propria raspundere ca nu-s modif fata de prima verif, caz in care stau la bunavointa lor.. si am sanse <<<, sau s-o duc pe platforma. "tractata merge? - nu !! "

asa ca .. prospectez inca !
cine a mai fost in situatia mea? .. s-a riscat ?
radu107884
Am urmat sfatul unui forumist sa caut ceva firme pe net, sa selectez 'din ochi' .. si am ales pe cineva cu interfata prietenoasa. Am facut programarea la RAR in ac timp ce vbeam cu ei pe mobil: dim la 7 am urcat pe paltforma in buc - Sectro 5 - Piata Chirigiilor, la 8 eram in curtea RAR Voluntari... la 10 eram tot in curtea RAR... CAND a venit in sfarsit curntul si au pututu printa certif ala de autenticitate, la 10.30 eram in drum spre Buc / serviciu. Toata distractia: 160 lei pt tur-retur si 20 lei/ ora de stationare...
pt loviti de nevoie sau in ac situatie ca mine... va dau PM cu datele firmei respective ... soferul era saritor, priceput si rabdator, el fiind sub-contractor al SRL -ului cu care vbisem io...

S-auzim de bine !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.