Help - Search - Members - Calendar
Full Version: rav4 -automatic sau manual
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
vasile105196
eu vreau sa-mi iau rav4 si m-a gindesc daca e mai bine cu cutie manuala sau automata,avind in vedere ca vreau benzina ,avantajele la cutie automata cunosc care sint dezavantajele? blush.gif
DAN
QUOTE(vasile105196)
eu vreau sa-mi iau rav4 si m-a gindesc daca e mai bine cu cutie manuala sau automata,avind in vedere ca vreau benzina ,avantajele la cutie automata cunosc care sint dezavantajele? blush.gif


Consum mai mare si o acceleratie mai mica....
danmatyas
eu zic ca cutia automata este mai putin fiabila decat cea manuala, si cand se defecteaza, te-a uscat! in plus eu stiu ca tre schimbat uleiu din ea la fiecare 60 000 km si costa cam 1 mil un litru, adica vreo 5 mil aceasta operatie.
DAN
QUOTE(dan florin57283)
in plus eu stiu ca tre schimbat uleiu din ea la fiecare 60 000 km si costa cam 1 mil un litru, adica vreo 5 mil aceasta operatie.


La orice cutie se schimba uleiul...indiferent ca e manuala sau automata....
bhp
si eu mai stiu ca este si foarte comod de condus wink.gif

si on topic: timpul de raspuns este diferit (in sens negativ) la cutia automata
bhp
fiti atenti ca parca vad ca vasile105196 si-a luat rav si face pe mortu in papusoi biggrin.gif
vasile105196
nu vasile scrie mesaje ci sotia lui adica ella si tot eu vreau rav,vasile n-are timp s-a scrie si de altfel eu sint mare fan toyota nu face pe mortu-n papusoi acum sintem in cautare :ban:
bhp
Glumeam biggrin.gif beer.gif

Spor la cautari
_Daniel_
Cutie manuala.. ai un control al masinii mult mai bun pe drumurile inghetate, cu aderenta scazuta sau cu denivelari mari.

Uleiul se schimba si la cutiile manuale si la cele automate , eu unul zic ca diferenta de pret este neglijabila
vasile105196
multumesc pentru informatii am tinut cont de ele si mi-am comandat cu cutie manuala,pentru ca balanta inclina mai mult spre aceasta ,ma gandeam la automata pentru ca toate cunostintele de gen feminin imi spuneau ca este mai usor de condus ,dar eu nu am probleme de genul acesta ma descurc foarte bine biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.