Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chevrolet e masina ?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Doru26229
Mai baieti si fete iubitori de 4 roti, ce stiti voi mai de masinile astea de le zice Chevrolet ? Nubira,Kalos , unde sunt facute modele astea de masini ??? Cei de capul lor ? Ca de preturi, nu-s mari deloc . O fi oare asa de slabute ??? Ati condus, ati vazut, ati auzit :?:
Lord
preturi mici laugh.gif nicaieri pe acolo nu scrie ca la preturile pe care le afiseaza baietii mai adaugi tu de la tine personal 30% taxe vamale

cica daca achizitionezi in leasing iesi mai ieftin


eu am fost la opel dibas (dealer) si m-am suit in toate modele, chiar mi-au placut mai ales lanos dar scump la 18 000 euro iei altele
madalina
Sunt fostele masini daewoo! firma a dat faliment si a fost preluata de Chevrolet! deoarece au vrutsa schimbe imaginea de piata, in unele tari, printre care si Romania le vand sub numele Chevrolet si nu Daewoo! Sunt facute in Coreea! Taxe 30%! Mie nu-mi inspira incredere, dar nu am discutat cu nimeni care are in proprietate/folosinta vreua! Doar ceam citit si le-am vazut la SIAB si Di Bas!
Doru26229
Daewoo,Coreea,taxe vamale, m-ati edificat. Fiind facute in Coreea in mod cert sunt mai bune ca Daewoo facute in Romania.Iar taxele vamale, ar putea fi subtiate puternic prin leasing, calculandu-se doar la valoarea reziduala- 20 %. Acum cred ca depinde de pretentii si de puterea financiara a fiecarui posibil cumparartor .Dar vreun proprietar, de Chevrolet Nubira sau Kalos nu-mi spune nimic despre ele :?:
Multumesc baieti si fete pentru pareri. :salute:
f1anatic
Mai frate, Chevrolet este firma respectabila dar nu face prostii de-alea. Aici sint vindute ca Daewoo. Sint coreene si cred ca sint OK. Cauta si tu altceva...iar daca vrei corean, mai sint si alte firme: Hyundai spre exemplu.
Peugeot_Fan
Chevrolet este o marca mareata care acum a cumparat si denumit Daewoo in Chevrolet. :occasion5:
Iulian HondaFan
daewoo nu mai exista ca marca in USA, doar ce au vandut pana in 2002: lanos, nubira 1 si leganza.

kalos din europa este chevrolet aveo in USA ( ca nu aveau nimic pe teava in clasa subcompact dupa decesul gemenilor suzuki swift/ geo metro), nubira 2 este vanduta de suzuki ca forenza, iar in europa este fie daewoo nubira 2 in tarile unde daewoo avea ceva prezenta pe piata si GM nu a vrut sa strice vadul comercial, fie chevrolet nubira in altele unde daewoo nu era prezent semnificativ.

reviewurile pentru forenza si verona aici sunt slabe insa. nimic peste hyundai/kia si sa nu vorbesc de toyota sau honda.

in Romania a fost un caz special pentru ca GM nu a preluat si Rodae si cum astia vand tot sub marca daewoo GM le vinde tot ca Chevrolet. am impresia ca aceeasi situatie este si in Polonia unde exista o alta uzina Daewoo pecare GM nu a preluat-o.

leganza 2 este suzuki verona in USA.

planul GM este sa elimine marca daewoo treptat si unde aceasta mai exista si sa o inlocuiasca cu Chevrolet.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.