Help - Search - Members - Calendar
Full Version: fiat punto 1.2 benzina urgent va rog
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
vasile108640
Salut! Sunt relativ nou pe acest site. Am 5500 euro si vreau sa-mi iau o masina. Ce parere aveti despre Fiat Punto 1.2 benzina, 2002 aer conditionat, nu stiu cati km are dar cred ca pana la 100 000km adus din Germania? Tipul care-l aduce zice ca se ocupa el de inmatriculare tot in banii astia. Ce pot sa-mi mai iau de banii astia?Ar fi mai bun un matiz nou decat Fiat? Piesele la Fiat sunt scumpe, se gasesc, ce se poate strica la el?
andrei89345
Salut,ma ocup cu vanzari de masini,nu vreau sa te aburesc sa imi cumperi masina,ti-am vazut anuntul.Eu mi-am cumparat un Fiat Punto duminica.Nici nu se compara cu Matizu.Nu prea aveam o parere buna despre Fiaturi pana acum,merge foarte bine,pana te obisnuiesti cu ambreiaju,ca e cam sensibil,se conduce usor,poti sa iti alegi programul la servodirectie sa fie de oras sau drum lung,am venit cu 160 km/h pe autostrada,nu face galagie,mai greu urca in panta, dar are motor de 1242 cmc.In oras merge cel mai bine.Se strecoara usor.Daca esti din Timis sau ai drum pe acolo,poti sa il si testezi.
andrei89345
dar cel mai bun e un Polo
vasile108640
Multumesc. Mai vreau totusi si alte pareri, mai multe amanunte, trebuie neaparat sa fac reviziile la reprezentanta? Ce piese sunt mai sensibile, sunt scumpe?
vasile108640
Nu am bani de Polo, astia sunt toti banii pe care ii am. Polo e mai scump, la fel si Corsa si Fiesta. Mi-a zis omul ca nu poate sa-mi aduca asa ceva in banii astia.Doar Fiat Punto sau Ford Ka.
C Z R
Cumpar-o cu incredere! O masina f. fiabila, consum mic, usor de intretinut, fara probleme.
::::AL3X::::
Da asa spun si eu ca si Alex Aka ! E o masina destul de fiabila...per ansamblu se merita mai ales ca e din 2002 si in banii astia nu prea ai ce sa cumperi din anul acesta
andrei89345
mie mi se pare ca totusi consuma cam mult,in oras
lucian14
Consumul de 7,3 in oras ti se pare mare?!!! Pai vezi cat consuma matizu sau Loganu ca sunt amandoua mai usoare ca el si pe urma mai discutam de consumuri. Depinde si cum mergi acum....si ce pretentii ai de la motorasul asta.
ditzafulga
Am si yo Fiat Punto tot 2002 whistling.gif ... si sunt fff multumit de el ....
Doar ca am o problema ... acum ceva timp mi-sa ars un bec de pozitie pe spate ... si mi-a aparut un martor in bord cum ca e ceva ars ... am inlocuit becul cu unul nou... dar... martorul tot nu sa stins down.gif ... puteti sa imi spuneti si mie care e pb ???? sau un hint ceva ... Multumesc beer.gif
r4mp
QUOTE(andrei89345 @ Jun 28 2007, 01:50 PM) *
dar cel mai bun e un Polo


Si cam pe ce te bazezi cand vi cu astfel de afirmatii? te invit sa arunci un ochi pe vwforum.ro la aria problemelor tehnice la polo, dupa care clubfiat.ro la punto...
viorel97276
Cumpara-l cu incredere dar conteaza si cum a fost intretinuta,Am si eu unul si sunt foarte multumit de el si crede-ma ca e foarte alergat.Singurul defect care a intervenit a fost kitul de ambreiaj da a cotribuit sora mai mult la asta ca ea conduce masina si a costat 600 cu totul.Piese destul de accesibile.
cocos79
pai poti intra pe forumu lor sa vezi daca e fiabil sau nu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.