Help - Search - Members - Calendar
Full Version: va salut pe toti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
yon89820
acum cateva zile am cumparat din germania un audi a4 cu 15500 la 110000 de km din dec 2003...vreau sa imi ziceti si cand e bine sa ii fac revizia...acum sau la 120000 de km cum scrie in carte?si ce tre sa cumpar pentru revizie.
si inca ceva...am navigatia in bord da nu am cd la ea...de unde pot sa fac rost de cd?
Flav
Pai in primul rand sa-l stapanesti sanatos. Ai achizitionat o masina buna. Sfatul meu e sa te duci acum si sa-i faci o verificare amanuntita. La kilometri astia (asta daca sunt reali), mai trebuie sa investesti niste bani in curea distributie (asta daca nu a fost deja schimbata), consumabile.

Cred ca nu s-ar cadea sa stai in baza acelei carti a masinii. Am vazut destule cazuri, in care stampilele erau falsificate. Deci nu mai astepta si du-te cu ea acum.
yon89820
si in craiova stie careva unde pot sa o testez?
Flav zi si mie ce tre sa mai schimb la ea in afara de distributie care am cumparat-o de acolo cu 180 de euro.
::::AL3X::::
O sa iti spuna exact cei de la reprezentanta ce trebuie sa schimbi....si cu navigatia oricum nu o sa iti foloseasca in Romania...doar in alte tari! Succes beer.gif :wave:
Penca
QUOTE(::::AL3X:::smile.gif
O sa iti spuna exact cei de la reprezentanta ce trebuie sa schimbi....si cu navigatia oricum nu o sa iti foloseasca in Romania...doar in alte tari! Succes beer.gif :wave:



Am mai auzit chestia asta cu navigatia. Dar de ce sa nu o folosesti in Romania ? Bine bine, nu te uiti pe GPS cum sa ajungi acasa de la serviciu, dar cind cauti o adresa de care n-ai auzit in viata ta ?
cristian106805
Sall beer.gif Penca

Daca nu te poate duce de la servici acasa(asa ai putea sa o testezi)fi sigur ca nu o sa te duca la destinatie nici daca ii dai o adresa de care nu ai auzit vreodata.
Risti sa ajungi intr-un loc de care nu ai auzit nici tu vreodata. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
yon89820
acum am vazut ca nu am capacul acela mare de la motor ca astupa bateria si are gaura pentru licchidul de frana...de unde gasesc si eu unul mai ieftin ca am inteles ca unul nou e scump
Penca
QUOTE(cristian106805)
Sall beer.gif Penca

Daca nu te poate duce de la servici acasa(asa ai putea sa o testezi)fi sigur ca nu o sa te duca la destinatie nici daca ii dai o adresa de care nu ai auzit vreodata.
Risti sa ajungi intr-un loc de care nu ai auzit nici tu vreodata. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



Eu folosesc GPS-ul in Bucuresti cu succes, intr-adevar, nu sa ma duca acasa, ci sa gasesc anumite stradute sau numere.

De exemplu, acum 2 sapt. cautam o adresa in Ploie...ni si nimeni nu auzise de ea. mi-a luat 5 momente sa deshid GPS-ul, dar am gasit-o repede
cristian106805
Daca tu spui ......... nu te contrazic.
dar eu i-am dat in Timisoara sa-mi gaseasca Piata Unirii si nici nu a auzit de ea biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Penca
QUOTE(cristian106805)
Daca tu spui ......... nu te contrazic.
dar eu i-am dat in Timisoara sa-mi gaseasca Piata Unirii si nici nu a auzit de ea biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Daca ii vei da in Bucuresti sa-ti caute Piata Universitatii nu ti-o va gasi, pentru ca Piata Universitatii nu este o adresa. In cel mai bun caz, o vei gasi la PDI-uri, la obiective turistice.

Ca sa folosesti un GPS corect, prima data trebuie sa citesti manualul de instructiuni, ceea ce, in Romania, este demonstrat statistic ca numai 10% din utilizatorii unui produs il citesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.