Help - Search - Members - Calendar
Full Version: concursul de pronosticuri - magny cours, 2007
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
20krpm
hai, ne-apucam de votat? cica honda si-a tras masina noua. si ferrari incearca sa scape de gargauni si sabotori. ati vazut?
AZAZEL
le-o va trage finlandezul betiv de le va face fundul ca borcanul !!!

de pe www.f1.com :


Although he is trailing championship leader Lewis Hamilton by 26 points, Ferrari driver Kimi Raikkonen is certain a change is in the air as he heads to Magny-Cours for this weekend’s French Grand Prix.

Although he has finished no higher than fourth in the last four races, Raikkonen, currently fourth in the standings, believes his title chances will receive a welcome boost in France, after enjoying a successful day of testing at Silverstone in the UK last week.

“We had a very good test: the car was much better than at the races in North America,” the Finn told Ferrari’s official website. “So I'm really very confident of the race in Magny-Cours. We have new components, above all in the section of aerodynamics; and we have taken a step forward as far as the performance is concerned.”

Raikkonen finished his day at Silverstone second in the times to Toyota’s Jarno Trulli, while team mate Felipe Massa went one better, setting the fastest time of the week in the F2007. As a result, Massa seems equally confident that Ferrari are closer to finding the pace to match McLaren.

“At Silverstone, we tried a new aero package and I immediately felt it was working well and I was very happy with the balance of my F2007,” added the Brazilian. “Magny-Cours and the French Grand Prix could be a good weekend for us.”

In 2006 Ferrari were the team to beat in France, with Michael Schumacher claiming his fourth victory of the season and Felipe Massa bringing the second car home in third, just behind Fernando Alonso
Oana
QUOTE(AZAZEL)
le-o va trage finlandezul betiv de le va face fundul ca borcanul !!!

cred ca ai spus asta la fiecare cursa...nu te-ai plictisit? probabul e chestia aia cu speranta moare ultima, nu? biggrin.gif bine, eu acum o fac pe lupul moralist, ca si pronosticul meu o sa-l aiba pe massa pe prima pozitie...
sper ca week-end-ul asta sa insemne o revenire ferrari...
AZAZEL
eu in general sunt optimist.

testele arata ca ferrari s-a mai ridicat.
Viorel5
Formula 1 revine in Europa, in Franta si Ferrari incerca marea revenire dupa 2 curse dezamagitoare peste ocean (in anii trecuti in Canada si SUA Ferrari venea cu sacul plin de puncte acum....).
Ca un fan ferrarist ce sunt o sa merg cu ei pana in panzele albe dar nu pot sa nu spun ca sunt dezamagit de Kimi - a aratat f putin la team-ul italian si cu asa mentalitate NU va ajunge niciodata campion mondial indiferent de masina pe care o va conduce.

Personal regret retragerea lui Michael din competitie si cred ca Ferrari era pe primul loc cu el la volan. Stia domne' sa pregateasca masina, lucra bine cu echipa de ingineri si mecanici, plus ca era un mare pilot (cel mai mare as putea spune)

Fortza Ferrari! Go Kimi! Go Massa!
f1anatic
Dom'le ce sa spun, io unul nu prea il inghit pe Himmi si as vrea sa i-o traga toti !

Adica ma bucur pt. Ferrari (echipa favorita) daca iese in fata plingaretului de Alonso sau in fata lui Luis Slaninaton dar daca astia termina in fata lui Kimmi (NU Massa) imi este chiar indiferent. Pe Kimmi il vreau OUT din echipa Ferrari. Parerea mea - nu este omul potrivit. Ca Michael este si sper ca poate intr-o buna zi se va intoarce - e alta vraja. Ca l-as vrea be Kubica in locul lui Kimmi e alta treaba.
AZAZEL
ca raikkonen va termina campionatul in fata lui massa e alta vrajeala ! sa asteptam sa treaca timpul !

din cate vad eu , astazi ferrari au fost cele mai rapide.

massa a batut in a doua sesiune cu 0.035 in fata lui kimi, iar finlandezul a batut in prima cu 0.065 sec. practice este una, calificari este alta.

parca vad ca in calificari mc laren ii bate pe ferrari cu 0.5 sec.
Oana
QUOTE(AZAZEL)
parca vad ca in calificari mc laren ii bate pe ferrari cu 0.5 sec.

bate-te peste gura...eu am incredere ca nu se va intampla asa...
20krpm
aw-kay... ferrari-urile arata bine, mclaren-urile nu par ca si-ar fi gasit inca setarile. balonso nu prea se descurca cu circuitul. de fapt din cite am io impresia, ultima sicana e de-a dreptu complicata cam pentru toata lumea. pe vreo citiva i-am vazut azi de dimineata cu muuult aer sub masini p-acolo. ma face sa cred ca red bull iar o sa mearga cu cutia de viteze in "safe mode". despre honda - numai de bine sa auzim smile.gif

asadar.

1. MAS (el e ala bunu - oare cite pit stops o sa-i shopteasca schumi sa faca?...)
2. HAM (cumva-cumva s-o descurca el pina pe 2)
3. KUB (vine cu pofta si e odihnit, lol)
4. RAI (si sa zica mersi)
5. HEI (azi de dimineata il dureau shalele, a plecat din a doua sesiune de incercari ca sa-si faca masaj)
6. ALO (sa nu credeti ca l-am uitat)
7. SPE (or fi pus red bull in benzina??? ca tare bine-au mers)
8. ROS (or something)

si sa inceapa baletul!!
AZAZEL
nu stiu ce sa zic, insa eu cred ca ambele ferrari vor fi pe podium duminica. si mai cred ca a cam venit vremea ca un mclaren sa aiba o problema tehnica si sa nu termine !!! eu zic sa aveti grija cum pariati. si nu il mai luati in deradere pe betiv.
si , dupa cum sangele apa nu se face, nici talentul lui raikkonen nu dispare peste noapte.
" Alo !... Alo !... Tovarasi ! Asezati-va linistiti la locurile voastre"

mama omida ce sunt !
f1anatic
1. Massa
2. Lewis
3. Betivu'konnen
4. Alonser
5. Kubica
6. Heidfeld
7. Fressichella
8. Rozzberg
Alex-F1
Hop si io....un pronostic la plezneala...... biggrin.gif

1. Hamilton
2. Raikkonen
3. Alonso
4. Massa
5. Heidfeld
6. Fisichella
7. Kubica
8. Trulli
Oana
1. massa
2. hamilton
3. kimi
4. alonso
5. heidfeld
6. kubica
7.rosberg
8. ralf
MotorHead
1 Massa
2 Raikkonen
3 Hamilton
4 Kovalainen
5 Alonso
6 Kubica
7 Fisichella
8 Rosberg
AZAZEL
kimi
hamilton
massa
fisichela
kubica
kovalainen
heidfeld
rosberg
AZAZEL
va fi bataie mare pt pole astazi.

massa si cu kimi daca erau atenti puteau termina Q1 pe primele 2 pozitii. este timp!!!


later edit. Q2. caldura mare neica! alonso pare a fi out sider azi.
20krpm
hehe, pina una alta pronosticul meu se izbeste cu calificarile - primii 4, plus alonso in jeopardy smile.gif

cine face pariu cu mine ca massa e cu mai putina benzina si ca o sa faca un schimb mai mult decit hamilton si kimi?...
f1anatic
QUOTE(oana87995)
1. massa
2. hamilton
3. kimi
4. alonso
5. heidfeld
6. kubica
7.rosberg
8. ralf


Cu tine...ori great minds think alike...ori m-ai copiat si ai schimbat vopseaua un pic...ca sa para diferit de pronosticul meu.

QUOTE(f1anatic)
1. Massa
2. Lewis
3. Betivu'konnen
4. Alonser
5. Kubica
6. Heidfeld
7. Fressichella
8. Rozzberg
AZAZEL
let the game begin !!
AZAZEL
CE V-AM SPUS EU FETELOR ??!!!!!!!!!!!!!!!!!1


HA
HA
HA
!
!
!


KIMI ARE CLASA !!!

massa doar sustinerea echipei!!!!

kimi este in frunte !!!
Oana
QUOTE(AZAZEL)
KIMI ARE CLASA !!!

si de ce are clasa?ca massa a stat 9 sec la boxe si kimi 7.9 si ca a mai stat pe pista inca 3 tururi dupa ce a intrat massa, si ca massa a prins piloti intarziati dupa alimentare? hai ca asta nu a fost decat noroc, nu clasa...daca il depasea pe pista mai zic...
AZAZEL
QUOTE(oana87995)
QUOTE(AZAZEL)
KIMI ARE CLASA !!!

si de ce are clasa?ca massa a stat 9 sec la boxe si kimi 7.9 si ca a mai stat pe pista inca 3 tururi dupa ce a intrat massa, si ca massa a prins piloti intarziati dupa alimentare? hai ca asta nu a fost decat noroc, nu clasa...daca il depasea pe pista mai zic...


ce sa zic?!

cand michael schumaker facea asa ceva si castiga curse, se spunea despre el ca este geniu, ca si-a ales o strategie de cursa nemaiintalnita.

raikkonen are doar noroc!!!!

raikkonen a facut ceea ce trebuia pt a castiga
Oana
azazel...nu exagera ca nu am zis nicioata despre el ca nu ar fi pilot bun sau ca se bazeaza doar pe noroc, dar aici chiar a avut...eu oricum ma bucur, pentru ca punctele au ajuns tot la ferrari...
hai nu te mai contrazice si fii fericit ca ai luat cele mai multe puncte de data asta...
20krpm - 4
f1anatic - 0
alex-f1 - 7
eu - 4
motorhead - 6
azazel - 10

clasament general:

oana - 59
20krpm - 57
f1anatic - 37
motorhead - 39
alex f1 - 32
andrey - 21
azazel - 23
elena - 12
a3des - 8
AZAZEL
raikkonen a avut un week-end perfect.

a plecat doar al 3-lea pt ca a avut mai mult combustibil.
pana la primul stop a stat mai mult pe traseu ca massa. ulterior si-a pus aceeasi cantitate de combustibil ca massa . asta i-a permis ca si pana la ultimul stop sa faca mai multe tururi decat adversarul.

massa dupa cel de-al doilea stop a intrat pe traseu in zona cu piloti intarziati, acestia rapindu-i ceva timp brazilianului. kimmi avand mai mult combustibil, a stat pe circuit fara sa realimenteze si, ulterior alimentarii a iesit in fata.

massa a preferat sa culeaga laurii sambata, obtinand pole position insa in felul cum a evoluat cursa, acest lucru nu prea l-a avantajat.

raikkonen a avut un start bun, o strategie buna si , a meritat victoria.

sa nu uitam ca raikkonen a avut in acest sezon o defectiune tehnica. adversarii lui nu au avut probleme inca. sa asteptam sa vina acel moment. si, imi doresc ca hamilton sa o pateasca.
AZAZEL
cata durere este pt ca a batut raikkonen !!
ia sa fi castigat massa !


nu inteleg de ce il uraste lumea pe raikkonen ? !
James Kilowatt
QUOTE(AZAZEL)
nu inteleg de ce il uraste lumea pe raikkonen ? !


Pai probabil pentru ca i-a dezamagit pe multi, deocamdata are mai multe figuri decat rezultate. Daca o tine asa pana la sfarsitul campionatului poate il mai iarta lumea biggrin.gif

Eu ma bucur ca Alo iar a fost la prasit :naughty: .... pe asta chiar nu-l pot suferi , desi nu pot spune exact ce am cu el....
MotorHead
QUOTE(oana87995)
oana - 59
20krpm - 57
f1anatic - 37
motorhead - 39
alex f1 - 32
andrey - 21
azazel - 23
elena - 12
a3des - 8
39 > 37 , asa ca asta e clasamentul:

oana - 59
20krpm - 57
motorhead - 39
f1anatic - 37
alex f1 - 32
andrey - 21
azazel - 23
elena - 12
a3des - 8

QUOTE(James Kilowatt)
Eu ma bucur ca Alo iar a fost la prasit .... pe asta chiar nu-l pot suferi , desi nu pot spune exact ce am cu el....
Idem.
Alex-F1
Ma rog.....care pe cine sufera/nu sufera, dar important e ca Kimi a aratat ca poate, cu conditia sa i se puna la dispozitie o masina superioara, ca sa nu zic cea mai buna......fapt valabil si in cazul lui Schumi..... Ca sa zic, faina cursa.....bravoooooooo Kimiiiiiiiiiiii.......Alonsita a dovedit din nou ca nu prea are sange in esapament, RESPECT maxim pt. Kubica, Hami nici nu era cazul sa se agite, ca are un avans confortabil, omul cu furtunul a fost faza zilei blink.gif .... sa speram ca sare si McLaren cu o masina mai smechera de la Silverstone, ca altfel nu prea o fi bine..... Io de marti voi fi plecat in concediu la cucurigu (no Internet), deci pronosticul meu pt. Silverstone il va scrie in locul meu altcineva (ma mai gandesc cine biggrin.gif )....bine ca macar voi avea acolo semnal GSM (ca sa dictez pronosticul) + TVR 1, ca altfel....era nasol rau de tot :evil: :minigun: Hai...vorbeamos....si....GO KIMIIIIIIIIIIIIIII......... bicycle.gif
Alex-F1
QUOTE(oana87995)
f1anatic - 37
motorhead - 39


....asta a fost cu substrat, dar unii nu s-au prins.... biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(Alex-F1)
QUOTE(oana87995)
f1anatic - 37
motorhead - 39


....asta a fost cu substrat, dar unii nu s-au prins.... biggrin.gif


Da si ceva detalii...
Oana
QUOTE(Alex-F1)
QUOTE(oana87995)
f1anatic - 37
motorhead - 39

....asta a fost cu substrat, dar unii nu s-au prins.... biggrin.gif

nici macar eu nu m-am prins...ia uite la el, i-a revenit glasul cand l-a vazut pe kimi castigator biggrin.gif
Elena A.
Ca sa ma bag si eu in vorba aiurea: Kimi k Kimi (pardon de cacofonie), intre noi fie vorba s-a lasat mai mult decat asteptat cu victoria asta, dar cel care m-a impresionat pe mine a fost Kubica. Cred ca imi place din ce in ce mai mult tipul asta...In rest numa' de bine.
20krpm
io nu stiu ce cursa ati vazut voi, dar pe mine, pentru prima oara, m-a entuziasmat (ghici cine...) alonso. primul stint, si chiar o bucata buna din al doilea, a pus un show cum n-am mai vazut de ceva vreme. mi-a placut ca s-a infipt cu curaj, si stia ce vrea, si cred ca si lui i-a placut, se vedea pe el ca condce cu pofta. dar tre sa ma opresc acum cu aprecierile, ca stiti voi ce face alonso cind primeste prea multe laude smile.gif

ma bucur ca ferrari-urile si-au revenit, parca mi-e chiar un pic frica acum ca iar o sa bata tot pin la sfirsitul sezonului. mclaren mi-a facut impresia ca tre sa faca un pas inapoi, sa rollback toate modificarile pe care le-au facut de la indy incoace. cu heidfeld beteag si cu robert concentrat si stapin pe el, bmw zic io ca au facut impresie buna. honda, primul punct... wow smile.gif au reusit sa-i depaseasca deja clar pe cei de la spyker. si apropo de spyker, si de christian albers - n-am inteles de ce naiba a trebuit sa se opreasca?... putea sa faca un tur si sa intre iar la pits. cred ca numa de rushine s-a oprit, sa nu trebuiasca sa defileze ca blonda prin fatza tuturor tribunelor cu ombilicu de benzina dupa el.

Oana, mersi mult de ajutor cu punctele smile.gif si felicitari celor care au reusit sa faca ceva scor ieri.
Alex-F1
QUOTE(f1anatic)
Da si ceva detalii...


Hai bre, nu va aprindeti iara.....ziceam si io asa la plezneala, ca sa nu tac.....ia uite la ei, nu mai poate omu sa dea o duma, ceva? biggrin.gif Oana, clar ca mi-au revenit mai multe, nu numai glasul, dupa ce l-am vazut pe Kimi castigator!!!! beer.gif Vorbeamos.... :wave:
AZAZEL
pana acum cei patru piloti de la mc laren si ferrari au fiecare cate 2 victorii.

si, ca sa va ofticati voi, kimi s-ar putea sa castige si in marea britanie. sansele sunt extrem de mari.

cand dam drumul la pariuri????
20krpm
QUOTE(AZAZEL)
cand dam drumul la pariuri????

hit it! smile.gif smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.