Help - Search - Members - Calendar
Full Version: caseta de directie pierde lichid.....or something
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Costica101668
de curand mi-am luat o Toyota Land Cruiser 90. Fabricatie 2000.

Acuma toate bune si frumoase....numai ca masina nu e chiar in perfecta stare. La servicele Toyota de pe Splai mi-au spus ca pierde lichid pe la garniturile de la caseta de directie. Inca nu sunt convins ...dar inca verific nivelul...

Mi s-a spus ca ei recomanda schimbarea casetei (2000 EUR+ TVA caseta) + manopera.
Pe de alta parte siu ca acele garnituri se pot inlocui. Dar, conform celro de la serveice, lucrarea nu prezinta garantie. cica s-ar putea sa fie bratul mancat. Nu prea inteleg cum vine asta.

Dar parca nu as da din prima 2500-3000 EUR fara sa mai cercetez.

Ce ziceti, se preteaza la reparatii?
Luka
Caseta de directie se poate reconditiona, este adevarat.
Am avut aceeasi problema la Laguna din semnatura si am prospectat un pic piata.
Poti arunca un ochi aici http://www.trami.eu/
Tipul pare destul de priceput, a fost si pe aici pe forum cu numele Trami, si ai mai multe variante:
- ii trimiti caseta si o reconditioneaza
- iti trimite una reconditionata si apoi i-o trimiti pe a ta (iti restituie o diferenta de bani)
Ofera garantie 1 an, dar trebuie sa vezi la service daca iti accepta si iti dau si ei garantie pe lucrare.

Pana la urma, eu am ales sa schimb caseta cu una noua la Renault intrucat au scazut preturile si merita. Pe langa asta, prefer sa iau ceva nou, cu garantie pt ca mai vreau sa pastrez masina fara probleme.

LE:Acum am observat vechimea topicului, poate mai ajuta totusi
malpezzi114419
Cineva puote sa me esplica dece fost sters din topic asta mesajul meu de duminica?
Multumin anticipat.


QUOTE(Costica101668)
de curand mi-am luat o Toyota Land Cruiser 90. Fabricatie 2000.

Acuma toate bune si frumoase....numai ca masina nu e chiar in perfecta stare. La servicele Toyota de pe Splai mi-au spus ca pierde lichid pe la garniturile de la caseta de directie. Inca nu sunt convins ...dar inca verific nivelul...

Mi s-a spus ca ei recomanda schimbarea casetei (2000 EUR+ TVA caseta) + manopera.
Pe de alta parte siu ca acele garnituri se pot inlocui. Dar, conform celro de la serveice, lucrarea nu prezinta garantie. cica s-ar putea sa fie bratul mancat. Nu prea inteleg cum vine asta.

Dar parca nu as da din prima 2500-3000 EUR fara sa mai cercetez.

Ce ziceti, se preteaza la reparatii?
Mariustom
Pentru că (îți) făceai reclamă directă unui alt site și ție, prin recondiționări de casete de direcție. Așa e ? blush.gif

Cel puțin așa reieșea din formularea mesajului blink.gif biggrin.gif
malpezzi114419
Atunci regula este: daca cineva pune aici un link la situl meu mesajul rămâne și dacă-l pun eu va fi șters? blink.gif
Bine, acum știu biggrin.gif


QUOTE(Mariustom)
Pentru că (îți) făceai reclamă directă unui alt site și ție, prin recondiționări de casete de direcție. Așa e ? blush.gif

Cel puțin așa reieșea din formularea mesajului blink.gif biggrin.gif
Mariustom
În principiu nu se face reclamă.
Dacă, totuși, ca să ajuți pe cineva îl îndrumi spre un loc (adresă, site, etc) unde tu nu ești direct implicat, se acceptă, se consideră ajutor.
Dar, dacă spui: "eu fac, eu dreg, sunt bun și ieftin biggrin.gif, intră doar pe www.etc ", atunci e reclamă pe față :bash:

Dacă poți și dorești să ajuți pe cineva fără să-ți faci reclamă pe forum, poți trimite (fără să abuzezi acum, trimițând la n-șpe mii biggrin.gif) un mesaj privat în care să-i comunici "datele problemei și de contact", pt o colaborare ulterioară blush.gif
Capisci ? (Sper că am scris corect biggrin.gif ) :wave:
malpezzi114419
Eu am facut numai ce ar facut si alti, dar cum te am zis m-am obisnuit ca moderatori are tot timpul dreptate asa..... :angel:
numai te rog uitate la http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...&highlight=
Timp de iesire pt o beer.gif
QUOTE(Mariustom)
În principiu nu se face reclamă.
Dacă, totuși, ca să ajuți pe cineva îl îndrumi spre un loc (adresă, site, etc) unde tu nu ești direct implicat, se acceptă, se consideră ajutor.
Dar, dacă spui: "eu fac, eu dreg, sunt bun și ieftin biggrin.gif, intră doar pe www.etc ", atunci e reclamă pe față :bash:

Dacă poți și dorești să ajuți pe cineva fără să-ți faci reclamă pe forum, poți trimite (fără să abuzezi acum, trimițând la n-șpe mii biggrin.gif) un mesaj privat în care să-i comunici "datele problemei și de contact", pt o colaborare ulterioară blush.gif
Capisci ? (Sper că am scris corect biggrin.gif ) :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.