Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Distributia pe lant la Focus II?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Svetomir108749
Salut
Ce motorizari gasesc pt distributia pe lant la Focus II? Pt ca nu se specifica nicaieri. Ma intereseaza si pt diesel si pt benzinar.

Si poate putin off topic si sunt convins ca s-a mai discutat, insa pun acum intrebarea si apoi mai caut, care ar putea fi argumentele pro si contra pt benzinar si pt diesel? Inafara de consum. :angel:

Vreau sa imi iau un Focus hatchback II si nu stiu ce sa aleg. beer.gif sau aveti ceva argumente contra?

Sunt incepator pe forum.. si inca nu am gasit multe topicuri care ma intereseaza, insa am sa mai sap blush.gif

Va multumesc pt ajutor si rabdare
cody-man
Inafara de consum toate avantajele sunt la benzinar .
Distributia la 1.6 benzina e pe curea .
Svetomir108749
... care e consumul real la benzinar?

Ca stiu cat scrie in cartea tehnica, dar in rest nu stiu.

Intretinerea e ieftina? Sau nu? Ai avut ceva experiente neplacute cu masina? Kiar.. de cand o ai tu?

Multumesc
florin55503
citeste cu atentie topicurile despre ford si sigur o sa fasesti rasp la intrebarile tale
cody-man
Doar clipe placute !
Ai pm :wave:
Gaby110135
Pai depinde daca vrei sa faci km multi cu ea ar fi indicat un diesel dar daca vrei sa te plimbi normal vara sa iesi la un concediu pe litoral si inapoi si dupaia doar prin oras ar fi bun un benzinar .Ramane la alegerea ta:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.