Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Se merita noul Outlander?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Marius108950
cine poate sa imi dea si mie detalii...mi-ar fi de folos cineva care este posesor sau a condus masina ...pareri ..daca sunt putini cei 140cp pe modelul diesel.Daca este multumit de masina in general...
Service Mitsubishi daca sunt corecti? Am auzit ca ar fi rigid ...
Astept parerile voastre!
Bogdan104277
Salut Marius,

Cei 140 Cp si 310 Nm sunt suficienti pentru masina. La urma urmei este un SUV. Daca totusi nu crezi ca sunt suficienti, poti instala cip de la Mitsubihi si ai 167 CP / 365 Nm.

Despre suspensie poti sa spui ca este ferma, nu rigida.

Masina este foarte buna.
viorel109094
Salut, Bogdan! Poti sa dai ceva amanunte legate de costuri pt chipul de care pomenesti si daca aceasta modificare afecteaza garantia? Urmeaza sa-mi soseasca si mie Outlanderul, din pacate la sfirsitul lui august, si as vrea sa-mi fac o impresie daca merita sa-i fac aceasta modificare din start.
O alarma agreata de cei de la Mitsubishi poti sa-mi recomanzi?
Bogdan104277
Ofera 167 CP si 365 Nm. Si nu afectaeaza garantia absolut deloc.
Pentru alarma vorbeste cu cei de la service. In principiu orice alarma. Mai multe date primesti de la dealer. In general servicele daelerului ofera si montaj calificat pentru alarma pe care o vrei.
r4mp
Pentru cip eu zic sa astepti cel putin 3000-4000km ca sa se mai lase motorul, sa`si faca rodajul calumea; pe urma :

1. se considera ca esti acomodat cu masina, sti cum se misca cand esti doar tu in ea, sti cum se misca cand e incarcata; daca nu te satisface poti trece la 167cp si 365nm

2. daca tot ai facut cip`ul, acum te poti bucura de puterile in plus; lucru care in rodaj ar fi fost complet inutil.
Bogdan104277
Coret cea ce spui tu.

Dar la cipul asta poti sa-l instalezi pe masina, apoi mergi mai linistit cu masina si apoi, decuplezi ASC-ul si forja.... biggrin.gif biggrin.gif

Glumeam...
Cipul este facut sa-ti dea puterea suplimentara de care ai nevoie cand ai nevoie...
Asta nu inseamna ca daca ti-ai pus cip, mergi numai cu pedala lipita de podea. Nu continui sa folosesti masina ca de obicei, dar in anumite situatii, mai ai un prieten sub pedala..
AZAZEL
mi se pare super aratos noul outlander.

motorul diesel de 140 cp, este destul de "muscle" si te vei descurca.

atentie insa, motorul este de fapt 2.0 tdi din grupul VAG. este non common rail, cam zgomotos. si cei de la promotor au spus ca peste 130km/h zgomotul se aude destul de tare in masina.
Bogdan104277
Si sistemul pompa injector este o versiune a sistemului rampa comuna, numai ca presiunea inalta nu se construieste inainte de injector, ci chiar in injector. Presiunile de injectie sunt comparabile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.