Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hyundai Accent din 2000
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Hyundai
dan108151
Mi-am luat un Hyundai Accent din 2000. Ce puteti sa-mi spuneti despre masina ? Probleme, consum, puncte forte... Multumesc.
Eugen60134
Dă și tu câteva informații: carburant, km, stare exterioară, uzura interiorului ...
RUE
vechiul accent e un fel de supernova sau sa spunem solenza, poate ceva mai bine facute dar nu f departe. motoarele desi sunt 16 valve parca pe 1,4 nu sunt ceva cu care sa alergi nebun, sunt doar bune.

trancane si ele daca le folosesti mai brutal, plastice la greu.
Zetics40545
Nu e chiar asa. Nu e chiar deloc asa! Comparatia cu sn/solenza mi se pare total nepotrivita, din toate punctele de vedere: spatiu, confort, siguranta, motoare, tinuta de drum si mai ales fiabilitate.
Motoarele pe benzina au fost vreo 3: 1.3/12V si 85CP, 1.5/nu stiu cate valve si vreo 90CP, si 1.6/16v la 105CP (d-asta am eu). Alearga toate foarte bine iar consumul, cel putin la motorul meu, il consider foarte bun (sub 6% daca merg 100-110 si legal in localitati, probabil cel din carte daca merg babeste cu 90/h, si ~7% alergata cu 140 si demaraje in forta).
Daca punem la socoteala ca are si suspensie independenta pe toate rotile, rezulta o tinuta foarte buna si confortabila. Avand suspensii destul de moi, nu pot spune ca ia curbele teribil de bine, dar cine e maniac isi poate pune amortizoare mai tari si atunci altfel se discuta.
Iar plasticele...sint ca la mai toate masinile din clasa asta, plastice si gata. Am vazut masini mai cu staif care m-au dezamagit teribil la plastice, ce pretentii sa ai de la asta?
sandman
si eu mi-am luat accent din 2000 si sunt f incantat de ea. nu se compara cu nicio supernova(alea nu sunt masini).
tinuta de drum e una buna, motorul rezistent si consuma putin(1.3), confortabila si platicele mie chiar imi plac(fata de opel si alte masini).
am renuntat la masini europene!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.