Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce pareri aveti despre Punto 1.8 de 135CP, modelul mai vechi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
mishutz
M-ar interesa un Punto 1.8 benzina cu 135 CP.. Cum merge masina? Astept pareri de la cei care au condus asa masinutza. Multumesc
Sorin82761
Eu am avut un Punto 1 care fugea super la motor de 1.2 60 hp , masina avea 820 kg , intr un catalog Auto motor si sport din 95 era in dreptul acceleratiei la punto gt 7,9 sec pana la 100 un Bmw seria 5 cu motor de 3000 benzina avea 7,8 , eu stiu ca are 131 hp si punto 1 si 2 ...prin alte reviste am vazut ca accel;eratia e data la 8,4...pe mobile am vazut variante tunate duse la 240 hp , 300...
mishutz
Mersi de raspuns. Chiar ma intereseaza o masina mica si puternica. Deja sunt familiarizat cu Fiat si de aceea ma interesa modelul acesta.
marius68582
Acum cativa ani am avut si eu un punto din ' 95 cu motorasul de 1.1 si vreau sa spun ca nu ma lua nimeni la semafor in primii 0-30 de metri ! biggrin.gif

Intotdeauna m-am intrebat oare cum o fi Punto Sporting,adica exact al' de care intrebi tu acum!Daca ti-l iei,sa ma dai si pe mine o tura bicycle.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.