Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cirlig remorcare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Costel97283
De unde se poate procura un cirlig de remorcare sau sfaturii si schite pentru adaptarea sau confectionarea unuia
doru-L1500 blink.gif blink.gif
mihail81843
Problema e simpla, daca nu doresti omologare,.... la dezmembrari sigur gasesti un jiguli cu cirlig. Cu omologare e mai complicat, deoarece nu cred ca exista in mag asa ceva, care sa aiba si certificat de omologare RAR. Hotarirea e a ta.





arigato.gif arigato.gif arigato.gif arigato.gif
Costel97283
De cautat am cautat la dezmembrarii ,am cautat si prin tirg si nu am gasit si am hotarit sa incerc sa fac unul ,problema este urmatoarea -nu stiu punctele de prindere la acest tip de masina sau sa adaptez unul de dacie blink.gif blink.gif
mihail81843
Din cite tin minte originalul, se prinde de lonjeroanele din spate cu cite doua suruburi de fiecare parte. :wave:
Mihai103235
se prinde de lonjeroane
si mai faci modificari pentru electrica
dar mi se pare ciudat ca nu ai reusit sa gasesti un carlig
eu as zice sa mai cauti....de la o lada decat sa adaptezi de la dacia
bafta biggrin.gif
k.68177
Eu am carlig adus din bulgaria.. scrie pe ea svedlano v cccp (sper ca am scris corect biggrin.gif )... e prinsa de lonjeron si de suportii care tin bara din spate
Horia49540
ai zbarcit-o un pic cu "svedlano" ala da' las' ca te mediteaza concetateanul tau biggrin.gif

si eu zic ca asa e corect sa se prinda :wave:
Sula103604
biggrin.gif daca tot sunt aici, de ce sa nu zic blush.gif... scria asa :Сделано в СССР= Sdelano v CCCP....nici o problema colegu', tot carlig ramane indiferent unde-i facut...si eu am carlig, da nu am firele necesare la el...ii bun de dat cu spatele, in loc senzori de parcare...ce noroc am avut odata cu el..de fapt mama tongue.gif..
Pe al meu il folosesc numai vara, mai aduc iarba cosita...da de iesit in oras cu ea nici nu ma gandesc tongue.gif...sa-l folosesti sanatos..
Schipor27285
am eu un carlig d eremoracre, cu tot cu cablaj si mufa pt remorca. este german, dat jos de pe un fiat regata, se prinde in mai multe suruburi... sau altceva. incerc sa atasez si o poza. daca nu merge, da-mi un pm sau intra pe www.geocities.com/fiatregata cred ca e postata poza si acolo
Sula103604
eu nu avem nevoie de carlig, doar povesteam de el
P.S. in 2 ani de cand am permis am reusit sa invat sa merg cu remorca cu spatele tongue.gif.

multumesc de informatie
Schipor27285
QUOTE(Costel97283)
De unde se poate procura un cirlig de remorcare sau sfaturii si schite pentru adaptarea sau confectionarea unuia
doru-L1500 blink.gif blink.gif


imi scapa mie ceva aici ? :bash:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.