Help - Search - Members - Calendar
Full Version: GPS Legacy
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
air_wolf
ce harta merge pe legacy, una care sa contina si romania?
G e o r g e
as far as i know ... niciuna smile.gif
air_wolf
sad.gif si totusi, cum sa il folosesc? nu are un cd original, ceva de genul?
G e o r g e
poti face rost de un cd / dvd de la importator / dealer . dar nu stiu daca au si harta romaniei . prima harta builtin pentru un sistem de navigatie oem este pentru mercedes. si ala doar pentru S , si doar pentru cateva orase biggrin.gif
o sa apara si pentru restul :-/ .. sper
Watcher
exista si la audi, dar nici aia nu e completa.
am vazut-o la OpenDays, am mers cu masina cu harta.dar nu stia multe strazi.

Dar din cate stiu eu un cd/dvd original costa cam cat costa si sa iti puna Igo in ecranul masinii smile.gif
f1anatic
He he ...CAR PC iti trebuie. Nu de lata dar pentru PC sint mai multe optiuni.

Cauta pe www.legacygt.com si vei afla cine face unitatea de navigatie la Subaru. Daca nu ma insel e facuta de Panasonic. Pe urma as contacta producatorul direct. In State hartile sint furnizate de Navteq. Nu stiu in Europa.

Iar aici este cum sa anulezi functia de blocare a ecranului in timpul mersului masinii
http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=63678
Lucian55
Ti-ai luat subaru ? beer.gif
f1anatic
unitatea de pe Subaru este facuta de Kenwood.
air_wolf
QUOTE(Lucian55)
Ti-ai luat subaru ? beer.gif


nope... dar imi place, are niste reprize... :shock: si ce-mi mai place la ea, ca iti arata alea 3 ceasuri digitale din care unul e consumul instantaneu... sa dea naiba daca scade vreodata sub rosu, si totusi consumul mediu in oras este undeva la 13-14% blink.gif
eporteka
Eu am kit de navigatie original din fabrica si am primit 3 dvd-uri cu harti. Pentru Subaru Europa incepe de la austrieci, nemti si italieni. Intr-adevar sistemul de navigatie si audio este Kenwood. Eu am 2 dvd-uri incorporate, unul pentru muzica, filme etc... si unul de navi si bluethoot. Daca-l scot afara cel de navigatie si bluethoot, in afara de radio nu mai merge nimic, nici macar consumurile sau alte cele. Deci dvd-urile au si soft-ul computerului pe ele. Acum harta, nu stiu de unde gasesc, dar daca aveti o idee, incerc sa va pun la dispozitie un dvd (numai in Cluj) pentru teste.
Hartile sunt NavteQ, software 86283SC020, ver. 1.2

p.s. au si cehia
eporteka
O alta intrebare!

Stie cineva, se poate adapta un tuner tv la sistemul computer bord-navigatie?
eporteka
Revin cu o intrebare!
A aparut cumva harta pentru Europa de est?

Eusebiu
raducuGR
QUOTE (eporteka @ Jun 10 2009, 09:12 AM) *
Revin cu o intrebare!
A aparut cumva harta pentru Europa de est?

Eusebiu

dupa cite stiu nu exista nici aici cu Grecia...exista un adaptor si un aparat gps care se monteaza in dulap si merge cu ce harti vrei tu pe ecranul din dotare
eporteka
[/quote]
dupa cite stiu nu exista nici aici cu Grecia...exista un adaptor si un aparat gps care se monteaza in dulap si merge cu ce harti vrei tu pe ecranul din dotare
[/quote]


Poti sa dai niste detalii?

Multumesc!
raducuGR
http://www.dragiotis.gr/store/product_info...036;PAGEID-116- se cheama navibox in Grecia firma Kalogeropoulos da si un cablu special care il face sa mearga touch screen cu ecranul Subaru.(interface)
raducuGR
la navibox se poate adapta tuner tv, bluetooth. camera, si multe altele...in Grecia costa 5oo euro dar are harta greciei si europa.
timejumper
QUOTE (eporteka @ Jun 10 2009, 09:12 AM) *
Revin cu o intrebare!
A aparut cumva harta pentru Europa de est?

Eusebiu


Am gasit la niste baieti DVD cu Europa de Est, e destul de bun pentru Bucuresti si soselele principale, in cluj am vazut doar strazile principale. O sa ma interesez sa vad daca a apartu versiune noua smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.