Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ITP la Toyote
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
Kata
Salut!

masinuta noastra face curand 2 ani.

Trebuie facut ITP-ul (si evident revizia de 2 ani).
Voi unde faceti ITP la ale voastre in Bucuresti?
Am inteles ca Toyota Romania le face la Sama Service de pe Pipera. acu ce sa zic... mi se pare aiurea sa fac revizia la un service si ITP-ul la altcineva, basca faptul ca Sama e service de roti, nu stiu cat de tare se pricep la revizii care implica un pic mai mult de anvelope...

Am sunat la Toyo Motor dar surprinzator nu raspunde nimeni pe acolo, or fi schimbat numerele?

Nu exista in Bucuresti nici un service la care sa faci revizia si ITP-ul in acelasi loc?

Multumesc!
K
Watcher
Ideal pt ITP e s faci la cel mai de kko service pe care scrie ITP, ca sa scapi usor wink.gif
vio
pai ITP nu prea are leg cu Toyota . iti inchipui ca s-ar duce toti care ar stii acolo ce balamuc ar fi ?!cred ca stii in ce consta un ITP . sunt destule statii ITP .... o sa ti faca poze la mashina fatza spate motor una alta , noxe , jocuri ... daca vrei sa o faci pe bune . mie surprinzator mi -au iesit noxe la Corolla blink.gif dar f mici.. eu unu am facut la Avensis la un garaj de taxi dupa Valea Oltului in dr tab , cristaxi sau confort nush care , si la corolla in otopeni la un service. vezi si tu . unde scrie statie ITP fa o intrebare .
Kata
pai n-am de ce sa ma tem, masina e boboc... ce sa-mi gaseasca la ea?
nu-mi place ideea de a o duce la service de kk si sa-si bage nepriceputii aia nasul in ea :boxing:
Kata
QUOTE(vio70407)
... daca vrei sa o faci pe bune . mie surprinzator mi -au iesit noxe la Corolla blink.gif dar f mici.. eu unu am facut la Avensis la un garaj de taxi dupa Valea Oltului in dr tab , cristaxi sau confort nush care , si la corolla in otopeni la un service. vezi si tu . unde scrie statie ITP fa o intrebare .


pai tocma ca de 10 ani incoace (la dacie si cielo) eu n-am participat la ITP-uri, o dadeam cuiva.
da cred ca m-ati lamurit, decat sa-si bage vreun neavenit nasucul in ea si sa-i vina idei mai bine apelam la pile si relatii... si mergem doar la revizia anuala pe bune.

thx! biggrin.gif
vio
treaba e ca sau cam inrait astia de la RAR , in Otopeni unde am facut eu la Corolla e cineva ca il cunosc f f f bine , deci nu avea de ce sa ma pacaleasca , oricum iti da ITP oricine stai linistit , dureaza cam o ora depinde .
Kata
linistita biggrin.gif

multzu, cred ca deja mi-a venit o idee de cum s-o rezolv fara bataie de cap... de obicei femeile isi trimit barbatii cu masinile la revizii dar la noi e fiecare cu masina lui, trebuie sa ma ocup de toate ca de, eu merg cu ea.... uite unde ne duce egalitatea dintre sexe...
vio
sau ... daca nu esti cuminte wink.gif) vezi ce patzesti
_Constantin_
Eu la matiz in 15 min am rezolvat, 500 mii inspectia, 500 ciubucul si dus am fost, 2 ani nu ma doare capul.
Legionaru'
Cum incurajezi tu spaga......................
_Constantin_
QUOTE(Legionaru')
Cum incurajezi tu spaga......................


Eu vreau sa nu faca de 2 ori drumul. Nu poti sa stii niciodata ce iti pot gasi aia.
lucian14
Eu prefer sa-mi gaseasca problemele pe bune si sa le remediez corect...decat sa ajung cu ea in copac si ala cu spaga mea in buzunar sa traiasca fericit!
guerilla
lucian nu vorbim de manarit testu de frane. ci vorbim de noxe, truse medicale, extinctor, triunghi (cica trebe doua mai nou).
iar noxe... daca nu turezi motoru o sa ai si tu la a ta. pe pariu biggrin.gif
vio
biggrin.gif io la a mea Corolla am avut ceva noxe . dr nu stiu de la ce era ceva de genu 1423 mg parca sau nush ce si standard era 1420 . poate s fie de la orice .... sa rezolvat printr-o metoda tipic romaneasca si au iesit pe la 1400 biggrin.gif
lucian14
Eu am avut surpriza sa ma respinga doar pentru ca nu i-am dat spaga ...Cica un pivot slab. Mecanicul mi-a curatat pivotul sa arate ca nou si la retestare a fost bun! Se cheama inselatorie ce fac ei....La noxe motorul trebuie sa fie cald (in paramentrii de functionare normali) si esapamentul plin (sa nu rasufle pe langa sonda) atunci ies si noxele bine, daca nu e obosita masina, normal! Daca nu stii asta ei fac pe prostii si te trag in piept legal!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.