Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Land Cruiser 120 facelift 2008
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
vasile108558
salutare tuturor!

am fost placut surprins sa aflu ca masina pe care tocmai am comandat-o va veni cu facelift (LC120 3.0 D-4D full option, aut cu TEMS). Comenzi audio si bluetooth pe volan, camera video pentru mersul cu spatele.....
Are cineva dintre voi vreo poza ceva cu acest facelift?....
Dealerul de unde o cumpar mi-a dat aceste informatii, dar nici o imagine. Livrarea va fi in octombrie 2007 si parca deja nu mai am rabdare.

multumiri anticipate!
Legionaru'
Sa stapanesti sanatos parcul de Toyote!
Bogdan67053
QUOTE(vasile108558)
salutare tuturor!

am fost placut surprins sa aflu ca masina pe care tocmai am comandat-o va veni cu facelift (LC120 3.0 D-4D full option, aut cu TEMS). Comenzi audio si bluetooth pe volan, camera video pentru mersul cu spatele.....
Are cineva dintre voi vreo poza ceva cu acest facelift?....
Dealerul de unde o cumpar mi-a dat aceste informatii, dar nici o imagine. Livrarea va fi in octombrie 2007 si parca deja nu mai am rabdare.

multumiri anticipate!



la nivel oficial nu sunt date informatii despre land cruiser 120 face-lift. toata lumea stie ca va aparea in toamna dar nu vad cum cel de la dealer-ul din bucuresti sa-ti dea lista completa cu dotarile suplimentare ce echipeaza acest model... blink.gif

Bogdan - Toyota Iasi
vio
eu stiu ca va aprea LC 100 nou ... nu LC 120 ... nici macar facelift am cotrobait tot netu si nimic .
Watcher
In afara de pozele de pe net, de la VIO, care aratau viitorul LC semanand cu actualul LC100, de la ToyoRo mi-au zis la fel: nu mai avem preturi pe site pt LC100 pentru ca urmeaza cel nou.
vio
The new Toyota’s “baby” was caught testing in southern Europe. The spied SUV will be a next-generation version of the Land Cruiser (or it might be the Lexus LX?). While the Land Cruiser is offered with a wide variety of gasoline and diesel six- and eight-cylinder engines worldwide, it’s likely it’ll come to the United States, as it does currently, solely with a V-8 under the hood. But the current 4.7-liter V-8 is likely to give way to the new American-made 5.7-liter, DOHC, 32-valve, VVT-i V-8 that’s being installed in the 2007 Tundra pickup truck. In the Tundra, it’s rated at 381 horsepower, and there’s no reason to think that’ll change much in the Land Cruiser. And as in the Tundra, the 5.7 will probably be mated to Toyota’s new six-speed automatic transmission.

The Lexus LX likely will get a name change to LX 570 to reflect the additional liter of displacement in the new engine, and the interior will be redesigned for something more elegant than what’s currently offered. But don’t expect a hybrid version for this largest Lexus.




daca mai gasesc detalii revin cu ceva completari
vio
am mai gasit ceva interesant legat de o anumita TOYOTA FORTUNER, care este ceva intre LC 120 si un Hillux, dar este o mashina noua cred io ... da-ti cautare pe G .
DAN
QUOTE(vio70407)
am mai gasit ceva interesant legat de o anumita TOYOTA FORTUNER, care este ceva intre LC 120 si un Hillux, dar este o mashina noua cred io ... da-ti cautare pe G .

The Toyota Fortuner is a mid-size sport utility vehicle produced by the Japanese automaker Toyota for some Asian, African and Latin American markets.

Assembled in Asia and South America, the Fortuner is built on the well-established platform of the Toyota Hilux pickup truck. It features three rows of seats with fulltime four-wheel drive among its many features. The Fortuner is part of Toyota's IMV project which include the Hilux and Innova. Alongside with Avanza as the vehicle which underneath the project.

Toyota initiated the IMV project to create an optimized global manufacturing and supply system for pickup trucks and multipurpose vehicles to satisfy market demand in more than 140 countries worldwide. IMV calls for diesel engines to be made in Thailand, gasoline engines in Indonesia and manual transmissions in the Philippines and India, for supply to the countries charged with vehicle production. For vehicle assembly, Toyota will use plants in Thailand, Indonesia, Argentina and South Africa. These four main IMV production and export bases will supply Asia, Europe, Africa, Oceania, Latin America and the Middle East with the five all-new IMV vehicles. IMV-series vehicle production including that in countries other than the four main production bases is projected to exceed 500,000 units in 2006.

A number of engine options are available depending on the country of sale, including a 2.7 liter 2TR-FE and 4.0 liter 1GR-FE V6 petrol with Variable Valve Timing and 2.5 2KD-FTV and 3.0 1KD-FTV common rail variable geometry turbocharger Diesel models.

Trim levels are G and G Luxury for rear-wheel drive diesel and gasoline, and V for four-wheel drive Diesel and gasoline. The common rail turbo intercooled diesel has functional scoop on its hood.

Deci nu e asta..biggrin.gif
vasile108558
QUOTE(Bogdan67053)
la nivel oficial nu sunt date informatii despre land cruiser 120 face-lift. toata lumea stie ca va aparea in toamna dar nu vad cum cel de la dealer-ul din bucuresti sa-ti dea lista completa cu dotarile suplimentare ce echipeaza acest model... blink.gif

Bogdan - Toyota Iasi



Bogdan,

nu vreau sa fiu inteles gresit. Eu am fost in Bucuresti la unul dintre dealerii oficiali (toyo motor) am intrebat de un Land Cruiser si nu aveau pe stoc. Mi-au zis ca pot comanda doar cu contract de garantie si nu poate sa-mi garanteze un termen de livrare. De facelift nu mi-au pomenit nimic. Apoi, prin Auto Vision (dealer privat), care nici el nu avea masini pe stoc, mi-am putut comanda o masina exact ca un X4F, dar cu garantia ca in 4 luni vine masina. Am platit avansul, baiatul de acolo a dat comanda, si peste doua zile ma suna sa-mi spuna ca masina mea va veni in octombrie asa cum discutasem, dar va avea in plus acele dotari (camera spate, bluetooth si comenzi audio pe volan). Asa a fost si el anuntat de catre cei din Germania sau Austria de unde imi aduce masina. Nici el nu stia in prealabil de acest facelift, dar normal ca m-am bucurat ca in aceeasi bani primesc acest facelift. Acum sunt doar "incins" ca nu stiu cum arata totusi interiorul cu facelift.
vio
DAN sa intzeleg ca tu stii ceva ceva ......
Vlad108086
Vasile ,
Fac si eu putzin Off Topic : vad ca ai un Rav4 D-CAT deci presupun ca este cu motorul de 177 CP, care stiu ca nu il aduc in Romania deoarece avem motorina proasta in Ro . Ai probleme cu garantia la Toyota ? Sau iti asigura garantia?
DAN
QUOTE(vio70407)
DAN sa intzeleg ca tu stii ceva ceva ......

Doar niste zvonuri...dar nimik sigur.
vasile108558
QUOTE(Vlad108086)
Vasile ,
Fac si eu putzin Off Topic : vad ca ai un Rav4 D-CAT deci presupun ca este cu motorul de 177 CP, care stiu ca nu il aduc in Romania deoarece avem motorina proasta in Ro . Ai probleme cu garantia la Toyota ? Sau iti asigura garantia?


vlad,

nu am nici cea mai mica problema. Nici cu motorina, nici cu garantia. Masina este pentru Europa, cu garantie pan-europeana. In cartea de garantie (in germana), la capitolul acoperire, apare chiar si Romania. Am deja 16.000 km, prima revizie facuta deja la 15.000 la Inchcape in Pipera. Pun motorina intradevar de la OMV sau Rompetrol asa cum de altfel mi-a si fost recomandat la livrare.
Vlad108086
Mersi , stiam ca nu se aduce in RO , si credeam ca Toyota Ro nu ofera garantie.
Edit : acu mi-am dat seama ca ti-a fost recomandata motorina de la Rompetrol , de unde ai luat-o din Romania?
_Constantin_
Acum una peste alta, nu cred ca cineva care si-a luat masina noua se apuca sa bage benzina/motorina proasta. Eu de curand am descoperit ca Top Premium 99+ e bestiala, numai din asta bag si consumul e mult mai mic fata de OMV 100.
vasile108558
QUOTE(Vlad108086)
Mersi , stiam ca nu se aduce in RO , si credeam ca Toyota Ro nu ofera garantie.
Edit : acu mi-am dat seama ca ti-a fost recomandata motorina de la Rompetrol , de unde ai luat-o din Romania?


Vlad,


masina am luat-o de la Auto Vision, un dealer privat din Bucuresti. Este un tip care a lucrat la Toyota, asa ca se pricepe. Mi-e mi-a fost recomandat de un fost client de-al lui (prieten de-al meu) si am fost multumit. Drept dovada, mi-am mai comandat luna trecuta un LC120, care o sa-mi vina in octombrie cu facelift. Daca vrei contactul lui, da-mi un mesaj.
pretorian
am luat eu legatura cu el si pana acum totul pare foarteee usor fata de toyo motor si cei din pipera, sper sa inchei afacerea cu el, numai ca am oarece nelamurire legata de garantia masinii, in cazul in care nu e luata de la un dealer oficial, tu cum ai procedat Vasile?
guerilla
ca toata lumea ce isi ia toyote din vest: o inregistrezi la un service din romania pentru garantie smile.gif
pretorian
QUOTE(guerilla)
ca toata lumea ce isi ia toyote din vest: o inregistrezi la un service din romania pentru garantie smile.gif


asta nu stiam
DAN
QUOTE(guerilla)
ca toata lumea ce isi ia toyote din vest: o inregistrezi la un service din romania pentru garantie smile.gif

Poti sa faci asta NUMAI daca atunci cand ei iau masina din germania sau ungaria, sau de unde le mai aduc ei, le iau cu carnetul de garantie gata completat de dealerul de acolo...altfel...cam nasol..biggrin.gif
pretorian
masina vine cu carte in limba romana si e luata tot de la un oficial din romania, deci ar trebui sa nu am probleme
vio
http://www.stiriauto.ro/articol/2365/Noua-...ser-dezvaluita/



aporpo de LC
DAN
[quote="vio70407"]http://www.stiriauto.ro/articol/2365/Noua-Toyota-Land-Cruiser-dezvaluita/



aporpo de LC[/quotTE]

E vorba de LC100 acolo care deja s-a lansat oficial la New York pe 27 Iunie.
vio
da stiu ca e 100 dar alt topic alt ... am postat aici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.