Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Wii - a brand new gaming experience
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Multimedia & IT- Electronice
G e o r g e
timp de jocuri nu am , dar tin sa va spun ca Wii e cea mai tare chestie aparuta de la ping pong incoace. ping pong jocul video that is .

este conceptia celor de la nintendo si eu zic ca o sa revolutioneze jocurile video.

ideea este superba , tu controlezi caracterele cu tot corpul tau via o telecomanda wireless .

consola are wifi si astfel poti si naviga pe internet.

vineri am achizitionat dracia (consola + o telecomanda suplimentara + un nunchuck suplimentar ) vreo 1250 ron cu tot cu tva.

distractia ? PRICELESS ... am deja febra musculara la spate , piept si brate , si de abia ma misc biggrin.gif

mai mult info www.wii.com

wiiiiiiiiii would like to play.
G e o r g e
revin ... este ca un virus, deja toti colegii sunt bolnavi . in pauza de masa am transpirat pe toata lumea , la box, bowling, tenis si baseball.

biggrin.gif wiiiiiiiiiiiiiiii
AZAZEL
cand sa dau si eu un click pe link-ul tau imi aparu :

Your page is blocked due to a security policy that prohibits access to category Games.

criminal administratorul nostru de retea.

jocul care mi-a placut cel mai mult a fost halflife. ce mai pierdeam noptile acum 7-8 ani
Luka
Tenisul este intr-adevar foarte tare, am mai jucat si alte cateva joculete dar parca prea trebuie sa te coordonezi biggrin.gif
Am auzit deja de cazuri in care jucatorii nu-si legasera controler-ul bine de mana si l-au scapat in ecranul televizorului sau prin camera blush.gif
gabi4
QUOTE(AZAZEL)
jocul care mi-a placut cel mai mult a fost halflife. ce mai pierdeam noptile acum 7-8 ani


unii si acum laugh.gif
G e o r g e
credeti-ma ca nu are nimic de-a face cu jocurile clasice .

cu wii trebuie sa ... hmmm ... intri in joc cu tot corpul !
Alex-F1
QUOTE(G e o r g e)
1250 ron cu tot cu tva


...."scump, doamna, scump" biggrin.gif .... dar pt. cine-si permite nu e nicio problema.... Momentan e f. scump, poate din cauza ca e ceva nou....si nu e chiar la indemana oricui....unii muncesc o luna (ca sa nu zic doua) pt. banii astia, so....cand se va mai ieftini, poate va avea mai mult succes (in Romania ma refer)..... In alta ordine de idei, e misto dracia....chiar cool treaba!!!! blink.gif Spor la gimnastica! biggrin.gif
G e o r g e
QUOTE(Alex-F1)
QUOTE(G e o r g e)
1250 ron cu tot cu tva


...."scump, doamna, scump" biggrin.gif .... dar pt. cine-si permite nu e nicio problema.... Momentan e f. scump, poate din cauza ca e ceva nou....si nu e chiar la indemana oricui....unii muncesc o luna (ca sa nu zic doua) pt. banii astia, so....cand se va mai ieftini, poate va avea mai mult succes (in Romania ma refer)..... In alta ordine de idei, e misto dracia....chiar cool treaba!!!! blink.gif Spor la gimnastica! biggrin.gif


nu vrei sa sti cat e un PS3 concurente adica smile.gif sau un XBOX
G e o r g e
revin cu un amanunt , consola cu un controller + un nunchuck costa 999ron cu tva. un controller suplimentar (cu un disc cu jocuri) - 180 ron , un nunchuck suplimentar 80 ron .

un ps3 este 2000 ron smile.gif
mike.omega
George, zi repede cate kg slabesti cu dracia asta laugh.gif
G e o r g e
nu stiu ... depinde , eu nu cred ca mai vreau sa slabesc am dat jos pana acum vreo 30 smile.gif

idea este de mentinere a tonusului ... ma simt mult mai bine dupa ce m-am jucat cu wii ul , te pune sa faci miscare . in plus are un training mode , si in fiecare zi iti poti evalua conditia fizica biggrin.gif

prima zi : 55 , a doua zi 30 , inca nu am jucat pe ziua de azi sa vad ce varsta am . da , asta e varsta, cat de rablagit esti laugh.gif
Seri
Eu astept pana cand acel nunchuck va putea fi conectat la PC.
G e o r g e
telecomanda o poti conecta la pc , nu mi-am pus problema si de nunchuck , asta fiind doar o extensie a telecomenzii .

la ce ai vrea doar nunchuck ul conectat la pc ? (pe langa faptul ca merge doar cu telecomanda impreuna )
Seri
Nu stiu. biggrin.gif Pe mine ma intereseaza chestia aia cu giroscop inauntru. Nu stiu la ce as putea sa o folosesc, dar pare interesanta. Daca merge doar cu telecomanda, e bine si asa.
G e o r g e
pai poti face o groaza de lucruri cu ea smile.gif

cauta pe youtube ... poti deschide usi , controla toata casa ... orice e posibil smile.gif
Seri
Ai idee cat costa separat sau daca este disponibila separat? Se conecteaza prin USB?
Eu nu sunt un fan al consolelor.
G e o r g e
ai cititi si tu mai sus ? smile.gif ca am zis smile.gif ai avut curiozitatea sa cauti pe net ?
adi.mitrea
Interesant Wii ăsta...

Din filmulețele pe care le-am văzut pe situl oficial, există un delay între momentul în care dai comanda și redarea ei pe ecran. Așa e George?

Joculețele mi s-au părut gen Mario, adică slăbuțe, însă, tot pe situl oficial, am văzut RedSteel (shooter) și The Legend of Zelda (tot un fel de shooter) care au grafică foarte bună și o dinamică mai mare.

Ar fi mișto să poți conecta consola sau televizorul, sau calculatorul la un videoproiector. Să vezi atunci distracție! :boxing:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.