Help - Search - Members - Calendar
Full Version: un mecanc bun
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volvo
sandu108116
salutare tuturor posesorilor de volvo
mi-am cumparat un volvo s40 model 2005 de curand, trebuie sa-i fac distributia si schimbul de ulei+filtre si nu cunosc nici un mecanic bun,(nu vreau la reprezentanta). poate sa-mi spuna cineva la cat m-ar duce distributia sau uleiul+filtrele???? astept mesajele voastre.



Va Multumesc
Mihai114039
QUOTE(sandu108116)
salutare tuturor posesorilor de volvo
mi-am cumparat un volvo s40 model 2005 de curand, trebuie sa-i fac distributia si schimbul de ulei+filtre si nu cunosc nici un mecanic bun,(nu vreau la reprezentanta). poate sa-mi spuna cineva la cat m-ar duce distributia sau uleiul+filtrele???? astept mesajele voastre.




eu am un volvo S40 din 2000, motor de 2000 benzina...de curand am fost obligat sa schimb distributia si semeringurile de la supape...am avut mare noroc k nu am mai fost la volvo...m-a indrumat un prieten la un service particular care m-a scos din belea care e undeva pe strada lui carrefour colentina.(daca vrei iti dau nr de telefon)..reparatia a durat 3 zile deoarece a gasit si alte probleme, asa s-a facut k am schimbat kitu de distrubutie( rola intinzator so curea), curea alternator si intinzator, bujii, filtre (aer, benzina, polen), semeringurile de supape si alte reparatii pe care le-a faut mecanicul ca sa ma scape de o factura mare...am fost placut impresionat knd am vazut ce treaba buna a facut si la un pret aproape de nimic... am vazut ca omul e bun repara si alte marci straine...m-au costat piesele 16 milioane avand mecanicul reduceri la unele magazine (piese noi originale) si manopera 15.... cu lista de piese am fost la volvo si am intrebat cat ma duce reparatia cu tot cu manopera am avut un soc knd mi-au zis doar piesele 2500 euro si manopera conform normativului lor 1350 euro...
masina merge acum k noua nu am ce-i reprosa...volvo ca masina e buna pana incepi sa bagi bani in ea ca piesele sunt rupere la ultimele modele de mercedes sunt mai ieftine
iasi105023
si eu sunt interesat de preturile de intretinere
are cineva detalii?
ne poate ajuta?
Mihai114039
QUOTE(iasi105023)
si eu sunt interesat de preturile de intretinere
are cineva detalii?
ne poate ajuta?



eu am un volvo S40 din 2000, motor de 2000 benzina...de curand am fost obligat sa schimb distributia si semeringurile de la supape...am avut mare noroc k nu am mai fost la volvo...m-a indrumat un prieten la un service particular care m-a scos din belea care e undeva pe strada lui carrefour colentina...reparatia a durat 3 zile deoarece a gasit si alte probleme, asa s-a facut k am schimbat kitu de distrubutie( rola intinzator so curea), curea alternator si intinzator, bujii, filtre (aer, benzina, polen), semeringurile de supape si alte reparatii pe care le-a faut mecanicul ca sa ma scape de o factura mare...am fost placut impresionat knd am vazut ce treaba buna a facut si la un pret aproape de nimic... am vazut ca omul e bun repara si alte marci straine...m-au costat piesele 16 milioane avand mecanicul reduceri la unele magazine (piese noi originale) si manopera 15.... cu lista de piese am fost la volvo si am intrebat cat ma duce reparatia cu tot cu manopera am avut un soc knd mi-au zis doar piesele 2500 euro si manopera conform normativului lor 1350 euro...
masina merge acum k noua nu am ce-i reprosa...volvo ca masina e buna pana incepi sa bagi bani in ea ca piesele sunt rupere la ultimele modele de mercedes sunt mai ieftine
karla_sab
QUOTE (Mihai114039 @ Sep 16 2007, 05:56 PM) *
QUOTE (sandu108116)
salutare tuturor posesorilor de volvo
mi-am cumparat un volvo s40 model 2005 de curand, trebuie sa-i fac distributia si schimbul de ulei+filtre si nu cunosc nici un mecanic bun,(nu vreau la reprezentanta). poate sa-mi spuna cineva la cat m-ar duce distributia sau uleiul+filtrele???? astept mesajele voastre.


Te rog frumos, daca se poate sa-mi dai nrde telefon al mecanicului si detalii de cum po ajunge la el.Am un volvo S70 hidramat 2.5T

eu am un volvo S40 din 2000, motor de 2000 benzina...de curand am fost obligat sa schimb distributia si semeringurile de la supape...am avut mare noroc k nu am mai fost la volvo...m-a indrumat un prieten la un service particular care m-a scos din belea care e undeva pe strada lui carrefour colentina.(daca vrei iti dau nr de telefon)..reparatia a durat 3 zile deoarece a gasit si alte probleme, asa s-a facut k am schimbat kitu de distrubutie( rola intinzator so curea), curea alternator si intinzator, bujii, filtre (aer, benzina, polen), semeringurile de supape si alte reparatii pe care le-a faut mecanicul ca sa ma scape de o factura mare...am fost placut impresionat knd am vazut ce treaba buna a facut si la un pret aproape de nimic... am vazut ca omul e bun repara si alte marci straine...m-au costat piesele 16 milioane avand mecanicul reduceri la unele magazine (piese noi originale) si manopera 15.... cu lista de piese am fost la volvo si am intrebat cat ma duce reparatia cu tot cu manopera am avut un soc knd mi-au zis doar piesele 2500 euro si manopera conform normativului lor 1350 euro...
masina merge acum k noua nu am ce-i reprosa...volvo ca masina e buna pana incepi sa bagi bani in ea ca piesele sunt rupere la ultimele modele de mercedes sunt mai ieftine

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.