Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BUNA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
matei93841
Sunt noua pe acest forum.V a salut si va rog sa ma sfatuiti ce sa fac.
Vreau sa-mi iau o Octavia din 2000 1.8 benzina fara plumb .Prea multe nu stiu pt ca habar nu am la ce anume trebuie sa fiu atenta.Poate ma ajutati voi.Pretul ei este de 6000E.
DORU
Bine ai venit pe forum. Ti-am raspuns la MP.

Fiind din 2000, este important sa verifici multe aspecte: reviziile, motorul, franele, suspensia. Este necesara o verificare pe rampa, un istoric service (sa aiba carte service masina!), plus o interogare cu VAS-ul. Cati km are pe bord? Cati proprietari a avut? Da-mi seria caroserie te rog...
matei93841
QUOTE(DORU)
Bine ai venit pe forum. Ti-am raspuns la MP.

Fiind din 2000, este important sa verifici multe aspecte: reviziile, motorul, franele, suspensia. Este necesara o verificare pe rampa, un istoric service (sa aiba carte service masina!), plus o interogare cu VAS-ul. Cati km are pe bord? Cati proprietari a avut? Da-mi seria caroserie te rog...

Nu stiu seria caroseriei dar daca imi spui unde este am sa ma uit.Are 117000 km ,unic proprietar mi-a zis ca i-a schimbat recent curele(nu ma pricep deloc).Zilele astea am sa-ti scriu mai multe despre ea,eu nu stiam ce anume trebuie sa intreb si sa "urmaresc" la o masina second.Te rog sa-mi scrii tot ceea ce trebuie sa-l intreb pe proprietar despre masina .Multumesc anticipat :wave:
serestely94734
Faci o programare la un service Skoda si o verifici complet acolo.Abia apoi dupa ce iti vor spune in ce stare este te poti gandi sa o cumperi!! Cam putini km are masina aia??
DORU
Matei, te invit la service Skoda cu masina respectiva. Iti dau MP.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.