Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mitsubishi L200 (2005)
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
Victor108040
Am luat de curand un L200 (2005) cu 75.000 km la bord, are motor 4D56 TDI de 85 kW.
Fostul propietar al masinii nu mi-a dat manualul de utilizare si intretinere al masinii, pe motiv ca la service mecanicii o sa-mi spuna tot ce vreau eu sa stiu... blush.gif Oricum, informatii tehnice n-am reusit sa obtin decat foarte evaziv, iar pentru amanunte se pare ca nu este nimeni dispus sa ti le furnizeze.
Totusi, as vrea sa cunosc, pentru acest model, care sunt fluidele recomandate de constructor (ulei motor,cutie viteze, diferential, servodirectie), ce tip de antigel se recomanda pentru motor.
O alta inrebare ar fi, de unde pot cumpara un manual de service si de piese ?. Exista vreo sansa sa cumpar asa ceva ?.Multumesc anticipat participantilor.
Bogdan104277
Incearca sa mergi la un dealer sa soliciti manualul de utilizare. Este posibil sa mai gasesti asa ceva, chiar daca masina a iesit din fabricatie.
sorin.l
Victor... ce-i mai facut cu masina?
Ai rezolvat problemele? rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.