Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PROBLEMA OPEL VECTRA B 1.6 BENZINA 1998
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Vectra / Insignia
George103590
Salut, am o mare problema LA OPEL VECTRA B 1.6 101CP DIN 1998. Mi se aprinde becul portocaliu pe bord ( motorul)
Am fost la AUTO TEST. Mi s-a zis ca masina e ok , nu are vreo defectiune. Mi s-au oprit injectoarele pe rand..etc ...la fel nici o problema. Au curatat oamenii sistemul EGR= sonda lambda, cititor arbore cotit...etc.
Problema cea mare e ca ..nu se mai aprinde mereu...dar se mai aprinde cateodata daca o turez. Am mers cu ea pana la mare si inapoi( din Bucuresti) si nu s-a aprins deloc. In oras daca merg mult timp in aglomeratie sau daca merg mai "sportiv" mi se aprinde nenorocitul de bec. Va rog mult spuneti ceva . In oras daca e aglomerat temeratura la apa ajunge pe la 90-95 de grade. Ar trebui sa pun antigel si vara in vasul de expansiune????

VA MULTUMESC TUTUROR ANTICIPAT. SPER SA IMI DATI UN RASPUNS..SAU CHI
ionut83652
poi dac sa aprins becul eroarea ramane in memorie pana la stergere cu un soft deci ala de o facut dicnoza ori nu a avut softul potrivit ori e cu vaca si habar nare sa il folosesca o data ce sa aprins becul de avarie a fost descoperita o eroare (ceva parametri nu is k) si chiar dac disparea eroarea in memorie raman codul de eroare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.