Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Radio-CD vs. mp3 player
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
Sorin104552
Buna,
Deja mult birfitul Blaupunkt (fara instructiuni in romana) de pe suzuki mai pune o problema. Daca vrei sa-ti asculti muzica, periodic scriu 17-18 track pe un CD, apoi altele samd... In plus, circul mult in zone fara FM, unde mi-ar prinde bine putina muzica. Am gasit la Real un modulator FM auto simplu, fara memorie interna, made in PRC, dar care, surpriza, suna binisor pe Blaupunkt. Am auzit pe unii ca n-ar avea fidelitate, dar eu chiar sint multumit. In 85 RON am primit modulatorul, pe USB, si are chiar telecomanda, pt a-l putea folosi daca priza auto e in spate, 9 canale FM, jack de 3,5 mm audio, pt player extern. Am un flash pe USB de 2Gb pe care imi pun cita muzica vreau. Stiti alte solutii mai bune(eventual cu bluetooth)?
GST
Pai asta e subiect de versus smile.gif
Eu rezolvasem problema la casetofonul meu cu o caseta batraneasca cu fir smile.gif iar la capatul firului un cd/mp3 player si a fost destul de bine...se auzea acceptabil pt ce boxe are masina...
La modulator ai avantaj ca nu iti mai atarna firele prin masina... Aveam la un moment dat vre-o 3 cabluri care imi atarnau pe bord...unul de la caseta, unul de la detector si unul de la telefon sau cd player... urata treaba...ziceai ca e dacie impodobita... :puke:
Desigur cel mai corect ar fii sa iti schimbi casetofonul cu un mp3 player calumea... dar daca acest lucru nu se poate.... ne rezumam la casete, modulatoare si alte tampenii.
Salut.
Sorin104552
Multam GST,
Am mai gasit in Kaufland priza tripla cu cablu de 3m, pe care imi pun detector, mp3p si lada frigo, direct in portbagaj. Chestia cu detectorul in portbagaj nu prea imi place, dar am scapat de cabluri in fata. Mai ramine sa rezolv cumva hands-free-ul.
O zi buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.