Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce parere aveti de masina mea ?!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Aro
Darius85847
Va salut pe toti !

Ce parere aveti de masina asta proaspat achizitionata ?!
An fab.2000 servo dir. ..(4x4) ..arata destul de bine




Daca nu am postat corect rog moderatorii sa mute topicul dar sa-mi spuna si unde-l gasesc (poat la cosul de gunoi)

DDarius
werner64006
Nu sunt moderator, dar cred ca ai postat corect la rubrica "ARO" :angel:

Imi place 324 al tau, banuiesc ca are motor Brasov. Din pacate nu prea sunt posesori de ARO pe aici, sa-si prezinte masina aici, ca rubrica "ARO" din pacate este cam moarta!
Mariustom
E adevărat că nu prea e activitate în această arie, dar asta nu înseamnă că e prea târziu.

Darius, ai postat bine, și te invităm să ne spui mai multe despre mașină :wave:
werner64006
Poate ar fi bine ca toti AROistii sa posteze o poza de la masina lor, plus o scurta descriere.
Iulian112544
biggrin.gif Detin asa ceva... in concluzie m-am gandit sa va intreb si eu ce spuneti de el. Eu ce as putea sa spun, este un ARO 244 echipat cu un motor Peugeot TD de 2400 cmc... si e super mashinutza! Eu sunt un mare fan al ARO si am avut inca 2 inaintea lui. Culmea e ca nici nu am nevoie mare de el, eu fiind din Bucuresti si singurul drum mai accidentat ar fi cel pe care il fac pana la tzara, in weekend-uri (in afara de gropanele din capitala... se intelege). Cam atat despre el... daca aveti ceva intrebari... astept.
Iulian112544
Ia-ta inca o poza!!
Iulian112544
Si inca una!!!
Iulian112544
Si inca una!!!
Iulian112544
Si asta e ultima ca va invatati!!! bicycle.gif
werner64006
Frumos ARO! Al meu trebuie sa fie cel putin ruda cu al tau! whistling.gif E tot cu motor Peugeot TD, din 1996! Masina merge perfect! Nu am probleme deloc cu ea!
werner64006
spatele rolleyes.gif ...o frumusete!
werner64006
Gata? Asta a fost tot? Nu mai este nici unul cu ARO? Pacat! Nu am crezut ca mai exista decat 3 ARO 24/32 ca lumea in Romania..... sad.gif

Atunci, va prezint al doilea ARO al meu, este un ARO 10.6, cu motor Renault Diesel, an fabricatie 2000. Este original, nimic modificat si pana acuma am reparat la el decat robinetul de la incalzire. Ah, bateria am mai schimbat-o, cea originala a tinut aproape 5 ani!
marian_hd
Salut,

Eu sunt un fan ARO fara ARO sad.gif (nu am nici o masina)

iubesc masina asta desi multi rad de ea si spun ca e nasoala dar o masina e facuta sa te folosesti de ea
si ARO are istorie sunt alte tari care nu au macar o marca de autoturism
imi place cum arata cu liniile alea drepte desi acum e moda ca masinile sunt cat mai rotunjite (ca un vibrator tongue.gif )
mare pacat ca nu avem un site cu toata istoria ARO cu mulllte foarte multe fotografii si cu povesti vechi si noi despre ARO pe un forum unsure.gif

poate ca o data o sa imi permit un ARO , si piese pt reconditionat daca nu se mai fabrica noi thumbsup.gif si o sa gonesc cu el pe dealuri pana ma satur drive.gif

daca stiti situri cu ORICE despre ARO , fotografii , istoric (am gasit si eu ceva mai mult straine verymad.gif ) postati va rog aici

Multumesc si respectati ARO pt ca merita!
marius68582
Arata foarte bine masinile baieti,felicitari! thumbsup.gif
werner64006
@marian: ceea ce vrei, exista deja de multa vreme! Uite, arunca unochisor aici: www.aro4x4.net Aici îi gasesti pe cei mai înraiti AROisti. Mass Media nu are nici un interes sa scrie ceva despre ARO, asta este!
GhostBoy
faina masina thumbsup.gif
GhostBoy
frumos dar eu zic ca este o masina de teren nu de tuning
eugenharitos
QUOTE (werner64006 @ Dec 3 2007, 08:31 PM) *
spatele rolleyes.gif ...o frumusete!

Salut, ai doua masini foarte frumoase se vede ca esti un pasionat si le ingrijesti cu drag. Felicitari !!
De curand mi-am luat si eu un aro 244 cu motor de Campulung de care sunt destul de multumit. As vrea sa montez pe el servodirectie si as avea nevoie de sfaturi. Te rog frumos sa ma ajuti in acest sens. Totodata te-as intrteba daca se poate legal si daca merita efortul sa schimb motorul cu unul de Peugeot cu cutie cu tot?
kosfunny
QUOTE (eugenharitos @ Nov 10 2008, 12:10 AM) *
QUOTE (werner64006 @ Dec 3 2007, 08:31 PM) *
spatele rolleyes.gif ...o frumusete!

Salut, ai doua masini foarte frumoase se vede ca esti un pasionat si le ingrijesti cu drag. Felicitari !!
De curand mi-am luat si eu un aro 244 cu motor de Campulung de care sunt destul de multumit. As vrea sa montez pe el servodirectie si as avea nevoie de sfaturi. Te rog frumos sa ma ajuti in acest sens. Totodata te-as intrteba daca se poate legal si daca merita efortul sa schimb motorul cu unul de Peugeot cu cutie cu tot?

Felicitari pentru masina!
Pt sevo iti dau un pont . Pompa si caseta de directie de BMW 520 (1988-1994) se potrivesc la fix pe Aro.
Fabius
Sincer sa fiu demult nu am mai vazut un aro pe soselele patrieri laugh.gif
Dintre cele postate mai sus, MYF-ul imi place, l-ai echipat frumos.
IRONIK
pacat domnilor ca au oprit fabricarea aro,era o masina care merita i-ti faceai treaba cu ea si nu te lasa in nici o situatie.......am avut aro ca masina de serviciu prin 1990 pe benzina jumate carpati...................ehe vremuri apuse........
werner64006
Utati-va în jurul vostru: în Europa de Vest, multi producatori de Automobile sunt în cea mai mare criza si Statul în care sunt, îi ajuta cu miliarde de Euro! Ce s-a întâmplat când a anuntat ARO ca intra în faliment? NIMIC! Statul Român nu a miscat un deget sa salveze ARO. Dimpotriva, au mai bagat bete în roata, sa închida mai repede Uzina de la Câmpulung. Daca câte un Dom' Ministru e importator general, se bucura când mai moare câte un concurent! Mare coruptie! Patriotism în România nu mai exista, decât coruptie si apararea propriului buzunar. RUSINE!!!
Rebel
Baieti, Aro-urile voastre sunt foarte frumoase si va admir pentru pasiunea nutrita pentru aceste modele.
Avem o arie speciala, se numeste "Totul despre masina mea" va puteti prezenta masina si acolo, puteti pune impresii, bune sau rele.

werner64006
QUOTE (Rebel @ Apr 6 2009, 12:57 PM) *
Baieti, Aro-urile voastre sunt foarte frumoase si va admir pentru pasiunea nutrita pentru aceste modele.
Avem o arie speciala, se numeste "Totul despre masina mea" va puteti prezenta masina si acolo, puteti pune impresii, bune sau rele.


Mda, aria respectiva este o idee buna! Dar, daca prezinti un ARO într-o gramada de "plasticuri", deobicei esti luat la misto. Aici pe aria"ARO" nu prea vine nimeni, care nu are treaba cu ARO.
kosfunny
Werner, sa stii ca esti luat si in seriuos. Unii mai stiu sa aprecieze o masina romanesca.
Te astep si pe tine cu niste prezentari, mai ales ca stiu bine ca ai cu ce te mandri!
andreistn
super felicitari pt masinutze sunt superbe si toata stima ca inca le mai folositzi thumbsup.gif
daewoo_espero_turbo
Off topic : Stiati ca s-au fabricat Aro cu motoare Daewoo pentru export?
RUE
nu, nu stiam..
In Riyadh (pt cine nu stie e capitala Arabiei Saudite), acum 2 ani si jumatate am cunoscut un sudanez ce a facut facultatea, casatorit cu o romanca din tm ce avea un aro 244 cu motor pe benzina. model mai vechi cred ca pana in 95 maxim.
mi a zis ca a fost cu ea in Romania odata ( cam 5000 km pana in Timisoara) si inainte de a pleca inapoi i a schimbat carburatia punand de dacie pt a micsora consumul.
daca mai avea baterie la ea il luam pt o tura in desert. acolo chiar nu conta cat consuma si era belea sa-l plimbi.
am fost f incantat sa vad ca un sudanez e mandru de un aro in inima arabiei.
a fost singura masina romaneasca vazuta acolo in 9 luni. nici 1300, nici logan.
am vazut un tico dar sigur nu era fabricat in Romania.
werner64006
ARO cu motoare Daewoo nu s-au exportat, s-au vândut decât în RO, din câte stiu eu. Problema la aceasta serie, care nu a mai devenit serie, a fost pretul motoarelor. Coreenii de la Daewoo cereau prea mult pentru aceste motoare, asa ca S.C. ARO S.A. a renuntat la motoarele Daewoo, fiind înlocuite de motoarele Andoria TD, care erau mai ieftine si mai eficiente, fiind Diesel.

@RUE: trebuia sa faci o poza de la ARO, sa-l vedem si noi. Cât despre mândrie, ce sa zic? Mai toata lumea este multumita, sau mândru de ARO (care are), înafara de Români! unsure.gif Dar asta nu are treaba cu masina în sine, ci cu o politica anti-ARO, care se face de mai multi ani în România si numai în România. Gânditi-va la "filtrele" care le face RAR-ul împreuna cu Politia, numai sa scoata cât mai multe ARO din circulatie. Uzina a fost cumparata de un speculant imobiliar, care nu avea nici gând sa duca productia mai departe. Iar coducatorii bravi nu au scos un cuvânt! Daca asta se întâmpla în alta tara, iesea un scandal monstru!
BooM84
Este o masina frumoasa de care trebuie sa ai grija rolleyes.gif ca de o femeie thumbsup.gif .

Salutare la toata lumea , ma numar si eu printre detinatorii de masini Aro .. pe care le iubesc si le respect ...
Aro meu este model 324 de care m-am indragostit si cred ca o sa merg in groapa cu e cu tot cand o sa mor woot.gif , in fine
asta sunt eu , am vazut pozele ce sunt postate aici si imi plac , majoritatea vad ca prefera sa tina masinile standard , eu am optat pentru cateva imbunatatiri dar nu prea exagerat .. doar asa sa fie in limita bunului simt .

Click to view attachment

acum va las pe voi sa va spune-ti parerile Click to view attachment
si inca una

Click to view attachment


Astept comantariile voastre drive.gif
adrian_r5
Vazut / pozat in 13.09.2010 undeva pe valea Loarei:



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.