Help - Search - Members - Calendar
Full Version: abgaswarnleutche
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
sorin107520
Am un golf 4 1.6cmc,16v.Mi s-a aprins icoana de atentionare.Am fost cu ea la tester si a rezultat ca amestecul este prea sarac.Am schimbat filtrul de aer si totul este perfect.Inainte parca a scazut si puterea motorului, acuma "zboara" din nou.Asa efect are la aceste tipuri de motoare imbacsirea filtrului de aer?
HalbaSus
1. Bine ai venit pe forum !
2. Da, filtrul de aer e foarte important daca e foarte murdar motorul nu mai primeste suficient aer, de aici rezulta o serie de probleme (putere mai mica, consum mai mare, fum negru pe esapament (la diesel) + o serie de alte probleme)
3. Pe viitor la "titlul topicului" nu mai pune caractere aleatorii... navigarea forumului se face mai usor daca alegem titluri cat mai relevante pentru ce vrem sa scriem.
Baby Blues
QUOTE(HalbaSus)
...
3. Pe viitor la "titlul topicului" nu mai pune caractere aleatorii... navigarea forumului se face mai usor daca alegem titluri cat mai relevante pentru ce vrem sa scriem.

Poate asta i-a scris masina cand i s-a aprins iconita. beer.gif :angel:
Andrei-bls
QUOTE(HalbaSus)
3. Pe viitor la "titlul topicului" nu mai pune caractere aleatorii... navigarea forumului se face mai usor daca alegem titluri cat mai relevante pentru ce vrem sa scriem.


nu sunt aleatoare caracterele.se traduce din germana : "lumina de avertizare-gaze de evacuare" :romania:
HalbaSus
LOOOL... misto limba biggrin.gif
air_wolf
sa dea naiba, intrasem cu gindul sa-l avertizez pe cel care a postat sa nu mai scrie in titlul topicului caractere fara inteles... imi cer scuze arigato.gif
Lucian55
Si inca aici o mai intelegi, ca e in scris, dar sa vezi cum e cand vorbeste un neamt smile.gif
Baby Blues
Am avut dreptate, am avut dreptate, am avut dreptate! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif beer.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.