Help - Search - Members - Calendar
Full Version: URGENT
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Florin63504
Salut. Am un opel astra dti 1,7 din 2001. si am probleme cu caseta de directie. Imi bate din ce in ce mai evident axul. chestia e ca toata lumea imi spune ca nu pot comanda o alta caseta de directie atata vreme cat nu stiu codul inscris pe ea. am cautat cu un prieten mecanic si n-am gasit niciun cod. este neaparat nevoie sa o demontez de tot?
Nu e mai bine sa o repar, ptr ca oricum nu mai vreau sa tin masina mai mult de 3 luni?
Florin63504
ar fi bine daca cineva mi-ar spune unde sa apelez sa cumpar doar kitul de reparatie.
_Daniel_
Ce as face eu in locul tau ???

Pai de exemplu i-as lasa pe altii sa dovedeasca ca isi merita salariul.As baga-o in un service autorizat opel din Bucuresti si le-as zice ce are sau ce mi se pare mie ca are ... sa o verifice sa imi zica ce e de facut.

Cei de pe forumuri sunt in majoritatea pasionati de masini si nu mecanici asa ca vezi si tu acum pe cine crezi
G e o r g e
mergi intr-un service opel cu certificatul si zici exact ce vrei . exista un program pe numele lui EPC care il consulta si iti dau codul . oki ?
ionut83652
LA ASTRA DE 1,7 DTI E UN SINGUR TIP DE CASETA IS ASTIA PROSTI DA TEC DOCUL MAI MULTE CODURI DAR CASETA E IDENTICA!
Florin63504
si totusi nu stie nimmeni de unde as putea lua kitul de reparatie?
ion95129
Salut

Eu nu te pot ajuta cu acest cod insa am o mica observatie de facut:
Spui ca ai vrea sa o repari, ca nu mai pastrezi masina mai mult de trei luni. Luand in consideratie faptul ca toata lumea se bate cu pumnul in piept cand e vorba de "civilizatia din vest" si se vaita ca "de ce nu e si la noi la fel" iti spun ca nu e un gest de civilizatie sa repari masina (culmea , la sistemul de directie) doar ca s-o poti vinde inseland astfel omul care o va cumpara. Nu cred ca vrei sa afli ca omul ala si-a pus in masina toata familia si s-a infipt in vreun copac sau in alta masina facand victima absolut nevinovate din pricina ca tu ai crezut ca e bine sa ii dai un sicriu pe roti la pret de masina.
Atat am avut de spus. Dovedeste ca esti european si ca iti meriti titlul acesta, baga masina in service si plateste reparatia de calitate. Nu vrei sa ai pe nimeni pe constiinta. Schimba ce e de schimbat indiferent cat costa apoi adauga suma aceasta la pretul masinii.
Respectele mele
ionut83652
QUOTE(Florin63504)
si totusi nu stie nimmeni de unde as putea lua kitul de reparatie?


in romania nu face nimeni schimburi de emeringuri de presiune deci o iei alta o dai pe a ta siti mai dau ceva bani inapoi si o repara ei profesional!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.