Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aveo platinum - B4XB47J sau B4XB57J ?....
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Remus107527
salutare!
sint nou pe forum, am citit ce era pe aici, dar nu prea sint lamurit...
ce sa iau? aveo platinum 1.4 16V 94 CP sau logan full 1.6 16V Prestige?
imi place aveo mai mult ca logan si trebe sa ma incadrez in 11.000 euro....
care e diferenta intre aveo platinum B4XB47J si B4XB57J?
cum e cu finantarea? cum e preturile? cum e cu ratele sau leasingul?
multumesc anticipat!
Andras101185
Singura diferenta intre cele dou modele mentionate de tine este transmisia, B4XB47J fiind cu transmisie automata de 3 trepte + overdrive.
chevy
Ca posesor de automobil cu transmisie automata o recomand numai celor din orase aglomerate si care circula cu precadere in mediul urban. In aglomeratie scoti un consum mai bun cu automata si esti si mai relaxat.

Transmisia automata de pe automobilele Chevrolet este de origine AISIN (Japonia) - lider mondial. In concluzie cumparati cu incredere.
t99959
Fa un tesdrive sa vezi care cum merg.mie nu imi place loganu,aveo arata mult mai bine si sta mai bine la dotari>>>Fa un testdrive>>
Casco la Aveo e in jur de 1500 Ron(depinde de firma).In bucuresti tu treb sa te duci sa iti faci actele sa umbli pe la banci pt un leasing.la un credit auto de 7500 rata este 540 ron si scate pana la 490 ron in al 5 an.
Remus107527
mie tot mi-e cam frica de leasing....
rate mai mari, masina nu e a ta.....
octavian67510
..cand am luat io masina...inainte de 1 ian 2007..era mai ieftin in leasing decat sa imprumut banii din banca
..dar si tu ai dreptate...nu mai poti plati..e a ta..si poti s-o vinzi...cu toate ca si preluare de leasing se face..
Remus107527
ma gindeam la un credit de nevoi personale, o achit integral si ies mai ieftin la rate....cit o fi creditu care ti-l da banca?
Laurentiu99665
Acum bancile dau 10000 euro, rata vine cam 125 euro/luna - 10 ani, aproximativ, desigur... luna in care primesti creditul rata e mare, intra comisioane si ce-si mai trage banca... vreo 400-600 euro... bicycle.gif
chevy
Te sfatuiesc sa iei leasing. De ce? Pentru ca daca compari DAE, la leasing este cea mai mica. De ce tie frica de leasing? Doar nu te gandesti sa nu platesti?

Am luat o masina prin credit de nevoi personale si sincer iti spun ca nu as mai face prostia asta in viata mea. Si stii de ce? Pentru ca daca vreau sa platesc in avans, imi ia din dobanda sinu imi scade creditul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.