Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Agentul nu are timp sa dea informatii prin telefon
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Joita103798
Salut,
...Agentul de vanzari nu are timp sa dea informatii prin telefon.
Am platit avansul (30%) pt o Skoda 1,9 TDI - Tour, mai am de achitat 70 %.
Dau telefon sa intreb - asta dupa 8 saptamani de la semnarea contractului la plata celor 30% - cam cand se asteapta un semn de la Skoda pt masina comandata si raspunsul suna cam asa: veniti sa va dau factura pt ceilalti 70%, dvs achitati si eu tot nu va spun cand vine masina pt ca asa vreau eu , sau sunt tare ocupat
Cam aceasta este pozitia dealerului - agentului - ca nu stiu ce statut are la Autobest Targoviste
Sa inteleg ca eu trebuie sa achit si sa stau in banca mea
Nu cred ca avand o asa atitudine pot atrage multi clienti; pacalesc cativa si apoi vad ei ce mai fac
Si ce trebuie sa fac sa primesc, prin telefon cateva informatii
Multumesc!
TLS-09
Din cate stiu eu, daca gresesc ma corectezi, in contract ai stipulat un termen de livrare al masinii.Daca fiecare client ar suna sa intrebe "cum se simte masina" probabil ar fi greu de prins legatura la telefon cu dealerul.
Asta nu-l scuza pe el pentru eventuala lipsa de politete dar poate ca daca mergeai personal sa-i faci o vizita lucrurile stateau altfel.
Probabil esti nerabdator si doresti sa scapi de restul de 70% insa masina va veni in acelasi ritm indiferent daca platest acum sau mai tarziu diferenta.
Nu ai spus nimic de termenul de livrare din contract, care este?
Joita103798
Termenul este de 12 saptamani.
Problema este alta; la orice intrebare trebuie sa merg la dealer. Eu locuiesc in alt oras si pentru a merge acolo imi trebuie cam 2-3 ore si ceva bani cheltuiti.
Si cand ma gandesc ca am dat, in 8 saptamani 4 telefoame nu cred ca am exagerat
Am cerut ceva aproximatix - termen dar raspunsul a fost acelasi de fiecare data "Nu stiu!"
Cred ca poate sa faca mai mult
DORU
Mircea, ti-am dat MP !

Fa o vizita acolo pt discutii cu patronul. Apoi poti decide in cunostinta de cauza !
ionut83652
poi nu le mai vorbi frumos iai si spurcai si vezi ce frumos se poarta !asa is toti cacanari astia de deleri dupa ce ai semnat contracut teai dat dracu ! ii doare in p..... de tine !

LE by Doru: Imi exprim ferm dezaprobarea pt limbajul tau. Ai un avertisment verbal de la mine. La urmatoarea iesire necontrolata, vei primi o scurta vacanta !
TLS-09
Ionut, cred ca este un sfat nepotrivit si transmis printr-un limbaj nepotrivit de asemenea!
Joita103798
Si eu conider ca nu aceasta ese calea ce trebuie urmata.
La un comportament neadecvat nu trebuie sa raspunzi cu acelasi fel de comportament.
Trebuie determinati ca si e sa ne respecte nu numai sa ne pandeasca banii - in avans mereu daca se poate, iar apoi sa nu ne mai bage in seama.
Orcum, unii dintre agentii de vanzari mai au multe de invatat de la viata. Poate daca se vor reduce substantial cererile de Skoda catre Autobest si clientii ar migra catre alti dealeri, catre aceia care ar pune un pic accentul si pe client, atuci ar fi nevoiti s-si schimbe comportamentul.
Sfatul meu va fi sa nu incercati un aemenea dealer cel putin o perioada de timp
Nu cred ca ceva s-a schimbat in saptamana aceasta.
Mariustom
D-le Joița, vă invit să vă spuneți părerea despre dealerul respectiv în topicul dedicat acestui lucru:
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...4&start=300

arigato.gif :wave:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.