Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SH-Kilometraj la bord
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
cristianc
Pentru ca vreau sa trag o concluzie definitiva privind kilometrajul rulat inteleg ca acesta se poate modifica atat in cazul masinilor obisnuite cat si la cele care au computer la bord(resetare)?
De asemenea la declansarea airbagurilor km sare la valori programate(ex 999.999)?
cristianc
Mai fac o incercare! Luminati-ma si pe mine cum e cu kilometrajul tongue.gif Fac cinste! Na
Cristian25162
Se poate in ambele cazuri. Uneori la cele cu computer de bord e ceva mai usor ca nici macar nu trebuie scos tabloul de bord smile.gif o simpla priza de interventie asupra computerului e suficienta ca sa te conectezi si sa faci ce vrei.
La cele mecanice e ceva mai greu, se scoate tabloul si se sctioneaza mecanic asupra km (cum ar fi de exemplu cu o bormasina care se invarte invers)
Cu airbagurile nu cred sa aiba nici o legatura.
cristianc
Multumesc de raspuns, am observat ca e unsubiect total neinteresant si acuma stiu si de ce.
Ccele cu computer de bord se reseteaza cu soft. cele obisnuite cum a zis tu dar si mi simplu direct cu mana scotand plasticul de pe vitezometru!
Deci la o adica km la o masina SH este o chestie absolut neinteresanta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.