Help - Search - Members - Calendar
Full Version: As vrea un ARO...
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Aro
Dan107357
Buna ziua,
Nu sunt, probabil, primul care cere ajutor pe acest forum pentru cumpararea unui ARO...
Am o casuta de vacanta in dealurile Campinei (Provita), unde primarul nu va face pod peste parau si nici amenaja un drum pentru o masina de sosea in urmatorii 4-5 ani...
Ma gandeam la un ARO 10 (244 mi se pare prea mare) cu care sa pot ajunge acolo fara probleme, sa pot cara, daca am nevoie, ciment, lemn, etc, dar care sa poata merge onorabil si pe sosea.
Sunt gata s-o adopt si s-o ingrijesc cum trebuie, dar am nevoie de putin ajutor...
La ce ar trebui sa ma uit, ce piese de schimb mi-ar trebui (cat mai e vie uzina de la Campulung)...

Va multumesc
Dan
werner64006
ARO 10 cu motor Renault Diesel cred ca este cel mai bine pentru ce ai de gand. Un ARO 243 este chiar ideal pentru santier (vorbesc din proprie experienta), nu cred ca e prea mare.
RUE
nu cred ca gasesti usor un aro cu 4x4 functional si majoritatea au fost slugarite cu intretinere minima.
244 e prea mare ca si taxe. la fel e un papuc 4 x 4.. poate chiar mai bun. depinde si de vadul ala de trecut.

daca vadul e naspa e aiurea chiar pt papuc sau break.
vezi ca si cu breakurile s-au facut multe vile in tara asta.. exagerand putin.
iliescu108133
am un aro 11.4 de vanzare.
il poti vedea pe you tube. cuvinte cheie: xxxx
iliescuxxxx@yahoo.com

Fără anunțuri de vânzare :bash: :evil:

Edit by ... Mariustom
florin55503
nu stiu care e bugetul dar uita-te si la o lada niva. ari 10 nu prea am vazut in stare acceptabila
Cristy108780
E cam firav aro 10 ... tot mai bun e unul 244 ai baza in el ....
werner64006
QUOTE(Cristy108780)
E cam firav aro 10 ... tot mai bun e unul 244 ai baza in el ....

Nu prea Cristy. ARO 10 este foarte bun in teren, daca gasesti un ARO 10 cu motor Diesel Renault, calitatea de finisare si fiabilitatea este mai buna decat la ARO 24 cu motor Peugeot , sau Andoria. Vorbesc din proprie experienta. Am un 10.6, la care am schimbat decat robinetul acela de la incalzire, in rest merge foarte bine. Insa nu este de tras remorci grele, sau de carat greutate mare.
catalin112536
am si eu un aro 10.4 renault turbo si cred ca este o masina super buna..........este 4x4 merge destul de bine si pt cineva care are nevoie de un 4x4 ieftin este perfect........
daewoo_espero_turbo
Am codus si eu o data un aro 10, model 87 parca ,...........era cam slabuta in ceea ce priveste puterea motorului ,parca 1400 cmc avea............insa mergea foarte bine pe teren accidentat...........consider ca este o masina foarte buna,tinand cont si de pretul de achizitie!
werner64006
Vezi ca ARO intra la Automobile autohtone si nu are asa mari taxele ca ceva asemanator din import.
kosfunny
Sa intelegem ca si-a luat si nu a mai ramas timp liber pt forum? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.