Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mare nevoie de sfaturi
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
lucian59987
Buna ziua

am o intrebare pentru toti posesorii de opel zafira si nu numai cei cu opel,vreau sa achizitionez un opel zafira benzina,am 2 oferte unul are motor de 1.6/16v/110cp,si unul de 1.8/16v/120cp,la ambele un pret de achizitie a fost undeva de 6700 euro cel de 1,6 si 7150 euro cel de 1,8,ambele sunt din 2001 si ambele au dotari rezonabile,doar ca cea de 1.6 are si comenzile pentru r/c la volan ,asta este singura lipsa a celei de 1.8,in rest sunt indentice ,cu jante,proiectoare,si ambele au cite un singur proprietar in tara si pe carte,ar fi un pret bun la cele pe care vi le.am afisat

ma intereseaza cit se poate duce un consum de benzina urban si extraurban la ambele motoare,cum se prezinta o astfel de masina la drum lung asezare la drum,as fi vrut sa ma arunc la un diesel caci cu ala nu mai aveam treaba cu cureaua de distributie,dar nu ma incadrez la bani,asa la un benzinar ma incadrez,

astept ceva sugestii,pareri pro si contra

multumesc
eddie
Foarte ieftine,ar trebui sa te puna pe ganduri....ti-ai pus intrebarea de ce le and,ca de castigat ceva,nu se poate pune problema.Nici nu am auzit de asa preturi,pana acum,indiferent sa sunt din 2001 sau nu ?!
lucian59987
salut e d d i e,am gasit cu una dintre ele pe net e din galati cea cu motor de 1.6 in anunt este 7000 trecuta si a zis ca o lasa la 6800,spunind.ui ca nu ma incadrez in banii astia,i.am zis de respectiva suma de care dispun si a fost de acord,iar cea de 1.8 e de la mine din oras,si nu ma mai gindesc,deoarece are un singur proprietar pe carte dar in realitate sunt vreo 7 proprietari,masina nu a fost radiata de 2 ani de cind e in tara si i sa facut si motorul de 2 ori,prima i sa rupt cureaua,si a doua oara nu stiu cauza,dar stiu sigur de cele auzite,acum cere pe masina 7800 caci a pus muzica beton ceea ce nu ma intereseaza,geamuri fumurii ,nici astea nu ma incinta,asa ca am renuntat la acea masina,in principiu ma intereseaza un consum de benzina,caci cu diesel nu ma prea incinta ,am avut o singura masina diesel si marca de marca si cit am tinut.o am bagat bani in ea cit imi luam alta 3 dacii,in fine un consum de benzina,articulatii,asezare la drum,caci ma bate gindul sa aduc personal din afara,

multumesc oricum
::::AL3X::::
da asa este ar trebui sa te puna pe ganduri pretul asa mic dar in fine...ce pot spune 1,6 16 v consuma mai ales in oras iti ia peste 10 dar la drum lung poate sub 7 depinde cum conduci acum ramane sati alegi tu ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.