Help - Search - Members - Calendar
Full Version: problema cu calculatorul - nu-mi mai intra pe Vag-com
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
pantucu105321
am un a6 1.8 t si si nu-mi mai intra pe vag-cum....prima data nu mi-a mai intrat pe motor apoi pe instrumente su acum nu-mi mai intra deloc.

calculatorul este bun ....asta dupa ce am incercat cu alt calculator identic ..pt acelasi tip de motor si face la fel

ce parere aveti ar putea fi vreun fir sa nu mai faca contact in instalatia ce pleaca din bord pana in calculator ...sau vreo siguranta ...chiar nu ma pricep.....asta ca sa nu scot toata instalatia degeaba
ionut83652
APARE O EROARE DE GENUL (PREA MULTE ERORI PENTRU E AFI ACCESAT MODULUL)?
pantucu105321
QUOTE(ionut83652)
APARE O EROARE DE GENUL (PREA MULTE ERORI PENTRU E AFI ACCESAT MODULUL)?


da...incearca de 4(patru ori) sa intre,apoi apare o fereastra de genul la ceeea ce ai spus tu ....dar nu tot timpul....mai precis imi zice ca nu-mi gaseste modulul ...ce poate fi ?
pantucu105321
da...incearca de 4(patru ori) sa intre,apoi apare o fereastra de genul la ceeea ce ai spus tu ....dar nu tot timpul....mai precis imi zice ca nu-mi gaseste modulul ...ce poate fi ?
ionut83652
zice ca nu gaseste modulul sau ca are prea multe erori si nul poate accesa?
pantucu105321
la inceput i-mi intra dar foarte greu pe toate celelalte in afara de motor ..iar acum nu-mi mai intara pe nimic imi zice ca nu-mi gaseste modululul......dar avea momente cand i-mi intra (asta cand mai luam niste gropi si-l mai scuturam putin).....momentan cu gropi sau fara gropi nu-mi mai intra deloc ......oricum ati multumesc pt orice informatie

Vreau ne-aparat sa o bag pe tester pt ca am o groaza de erori (se simte si in mers )
ionut83652
poi ce audi ai nu cumva ai hex can? sau invers teterul sa fie hex can si interfat masini obd 2?
esti sigur ca testeru e bun ?>incerca si un esi tronic de la bosch!poate te ajuta !
pantucu105321
de intrat i-mi intra pe tester.....dar nu pe toate .....imi zice ca nu-mi gaseste controlerul . Pe celelalte cand i-mi intra cand nu...iar pe motor nu-mi intra deloc ...imi da ceea ce ti-am spus adica nu-mi gaseste controlerul .
ionut83652
tias recomanda si un alt vag com (mergi in alata parte) si eu am avut o problema cu vag comul numi mai citea imibilizatorul si am scanat cu esi tronic la vazut am sters erorile si acu merge si vag comul !
pantucu105321
ai cumva softul ? si pe ce interfata merge ?
ionut83652
nam si trebuie interfata kts de la bosch softul e pe un dvd iar cu tot cu interfata e vre 2000 euro deci stai calm cauta un service care sa aibaesi tronic si testeazo!
pantucu105321
am rezolvat problema cu un alt soft ......si aveam o groaza de erori pe care mi le-a sters...cu succes....dar o singura eroare nu mi-o poate sterge si anume :16716 P0332 Knock Sensor 2 Circ Low Input (bank 2) si nu stiu ce inseamna si unde se poate umbla la motor

Ms mult sfaturile date pana acum !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.