Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Outback 3.0R 5AT Model 2007 impresii
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Legacy/Outback
Angel
Il am de 5 luni si am facut deja aproape 15000 km pe tot felul de drumuri, in Romania si afara, pe uscat, noroi, pietris, umed si zapada. Nu am ce sa ii reprosez. Un lucru despre care cei de la SMT spune ca e normal ma cam incurca... Pe denivelari cam troncane coloana de directie si ei nu au gasit nimic defect. Se intampla foarte tare cand roata e orientata intr-o parte, mai ales spre stanga. SMT spune ca ar fi un joc normal in caseta de directie. Stie cineva de ceva asemanator?
A... si inca ceva... De cand am luat-o, avea toba plina de rugina... Probabil de pe vapor spun tot ei...
Robert101524
Am observat si eu la revizie ca toata evacuarea e ruginita as spune "anormal" de mult. are aproape 25kkm si 9luni

Nu am sesizat nici un zgomot suspect (am fost si eu un pic prin paduri / denivelari) - dar adevarul e ca nu am condus-o prea mult (cca 1300km)

Spune-mi te rog cit consuma a ta? (eu fac 14.2 prin buc si 10 pe afara)

Intreb asta pentru ca un "conforumean" "vorbea" de 20 si peste - iar eu am citit asta pe vremea cind eram in procesul de achzitie si m-a pus pe ginduri. Acum sunt multumit cu consumul dar mai am un dubiu - oare condunc ca o baba sau conduce el ca Solberg?
G e o r g e
ca de obicei cu SMT ul .
de data asta au dreptate , dar explicatia vine de la faptul ca limitatorul de cursa este metal pe metal , nu exista nici o parte de plastica sa nu se auda trosc :-/ atata tot . nu are nimic , stai linistit, asa "face" toate .
Mihai63349
Si eu am avut aceeasi nelinistire. La randul meu, am fost "calmat" de George.
14% in oras cu motorul de 3000 ... ce sa zic, mi se pare cam putin.
Valentin35722
1. zgomot la directie - la fel - don't worry
2. toba ruginita (de pe vapor) - aiurea, eu am luat 3 Foresteruri de la Radacini, toate cu toba curata. Sau poate Radacini le aduc cu avionul? :scratchchin:
3. consum - la ultimul plin, rulaj numai in oras, 20% = Solberg :1:
G e o r g e
QUOTE(Valentin35722)
1. zgomot la directie - la fel - don't worry
2. toba ruginita (de pe vapor) - aiurea, eu am luat 3 Foresteruri de la Radacini, toate cu toba curata. Sau poate Radacini le aduc cu avionul? :scratchchin:
3. consum - la ultimul plin, rulaj numai in oras, 20% = Solberg :1:


daca te chinui poti sa depasesti recordul asta biggrin.gif

14% in oras mi se pare incredibil de bine .

eu scot 12% blush.gif si daca e mai liber cam 11%
adi50470
aceeasi "problema" o am si eu la civic , joc in coloana dar numai cand merg pe drumuri cu suprafata de rulare din beton care sant vai de ele , mai ales in oras ... am fost la service ... acelasi lucru ... nu are nimic masina.
explicatia cred ca e cea pe care a dat-o george cu limitatorul cat si diferenta dintre suprafetele de contact .. beton = rigid respectiv asfalt = elastic
Ioan103584
Si nu vi se pare penibil sa va joace coloana de directie la niste masini pe care ati dat peste 35.000 de euro?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.