Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cablu OBD2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
vio
stie cineva de unde se poate cumpara un cablu interfatza OBD2 in bucuresti ?
guerilla
ai facut rost de softu pentru toyota? blink.gif
fac eu rost de cablu daca asta e singura problema biggrin.gif
bhp
Ma bag si eu in seama. Poate dielerii cunosc/ au/ pot sa faca rost :brave:
vio
am primit ceva oferte la cablu , softu o sa il facem la noi la firma biggrin.gif . testam pe un avensis de inceput biggrin.gif:D:D oricum pe gama toyota o sa fie de inceput dezvoltat ca de ... pe la astea nu se baga nimeni aici la noi din pacate
bhp
dieler = dealer :-)
vio
da poate nush nu am apelat la ei deshi am pe cineva aici in buc la Toyota, e mai bine fara zic io biggrin.gif pt inceput
Xalanx
Daca reusesti sa faci rost de cablu, ma intereseaza graficele reale ale motorului de 1.8. Nu am gasit ceva cu adevarat relevant pe net. Vezi ca exista CalumSult, un soft care se conecteaza pe obd 2 si citeste totul. Poate chiar si modifica mi se pare, dar asta ma lasa rece. Vreau doar sa citeasca.
Aveam eu softul pe un cd, dar a avut grija fi-meu sa nu-l mai citeasca nici un cd-rom...
Il gasesti pe torente oricum. Sau eMule.
bhp
any news Vio?
Legionaru'
Vio e plecat departe!
bhp
am uitat, citesem ceva
vio
QUOTE(bhp)
any news Vio?



din pacate nu , cei de la noi nu vand decat un simplu cablu ODB pt tuning , ori dau cablu de diagnoza simplu sau cu tot aparatul care costa cam scump ori fel si fel de cabluri care nu deaface cu vreau eu , concluzia e cacao cu lapte. o sa trebuiasca sa mi iau dupa net cablul acela care costa cam 30 de euro si la noi se vinde cu tot ce nu-ti trebuie cam 6 mil minim .... deci e cool la noi aici .... din pacate unii mau si intrebat ce fac eu cu el tuning?smile.gif)))
bhp
smile.gif) smile.gif)

poate vrei sa-ti deschizi un service auto si fix cablu' asta iti lipsea smile.gif)
vio
sa stii ca fara asta nu poti citii ECU biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.