Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cristian Mungiu cistiga primul Palme d'Or
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Filme si Teatru
Mihai107008
Dupa saptamani de dezbateri politice cred ca e o stire ce ar trebui sa ne bucure. Eu sunt plecat din tara acum si cand am auzit la televizor nu mi-a venit sa cred.
Respect Cristian Mungiu arigato.gif
Elena A.
Intr-adevar a facut un lucru mare tipul asta. arigato.gif
Cipp
BRAVO! Sincere felicitari!
Alex-F1
Chiar asa....foarte tare.....e o premiera pt. cinematografia romaneasca si asta e f. bine.....sa mai auda lumea si lucruri bune/frumoase despre noi, ca de alea rele/urate har Domnului a auzit destule!!!! blush.gif A vazut careva filmul? E fain? O sa incerc si io sa-l caut si sa-l vad, daca tot a fost asa de tare premiat!!!
James Kilowatt
Bravo lor!

Si celalalt film romanesc prezentat a luat titlul la categoria "un certain regard" smile.gif.
Chiar daca regizorul si sunetistul n-au mai apucat sa se bucure, patind ce-a patit si Teo Peter... sad.gif
Arheopterix
Azi am auzit cu stupoare;
Colegi romani ai lui Munciu,critica acordarea premiului.
Cica nu merita.
Tara de handicapati!
Mariustom
De ce te miri ?
E exact ca în bancul cu cazanul cu smoală, din care nici un român nu poate ieși deoarece îl trag ceilalți înapoi biggrin.gif
Clyde007
Cristi Puiu si Cristian Mungiu ironizatii de actorii din "Soptitorul Fantomelor 2" in unul din promo-urile "nereusite" ale filmului smile.gif))
Vezi video aici: http://www.youtube.com/watch?v=G9mB19DgZy4...feature=mh_lolz
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.