Help - Search - Members - Calendar
Full Version: apa in bmw
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > BMW > Seria 3
razvan99255
am un bmw320i si am observat ca in partea din spate a masinii, la picioare, la pasagerul din dreapta spate este apa. am fost la service au verificat sa vada daca nu sunt infundate gurile de scurgere care le are, au verificat si pe la chedere si n-au gasit nimic (nu este nici de la aerul conditionat). daca v-ati mai intalnit cu astfel de cazuri sau ati auzit, va rog sa transmiteti parerile voastre, masina am cumparat-o de curand si va dati seama ce nasoala e treaba cu apa.
multumesc!
Lucian55
Lamureste-ma cu o treaba: apa aia daca o scoti de acolo apare din nou sau este doar acum ?
razvan99255
inca nu am reusit sa o scot de acolo, este intre tapiterie si tabla
stelian61244
salut ! vezi ca a fost ceva in portbagaj care s-a varsat si lichidul a ajuns in spate la picioare , asa am patit si eu o data ; sau se poate sa intre apa pe la chederul de portbagaj , putin probabil, dar verifica si acest aspect .
razvan99255
nu a fost nimic care sa se fi varsat in portbagaj si nici pe la chedere;
s-ar putea sa fie la scurgerea de sub masina, am urcat-o pe elevator si am observat ca e obturata gura de scurgere, poate de la o piatra sau de la altceva, oricum cei de la service au spus ca spera sa poata rezolva gaurind in alt punct pt a elibera apa adunata.
Lucian55
No way. Daca dai o alta gaura pe unde sa iasa apa adunata tot o sa ramana ceva apa care o sa se imbibe in tapiserie sau in mocheta si o sa miroasa a mucegai.
Valeriu64614
QUOTE(razvan99255)
nu a fost nimic care sa se fi varsat in portbagaj si nici pe la chedere;
s-ar putea sa fie la scurgerea de sub masina, am urcat-o pe elevator si am observat ca e obturata gura de scurgere, poate de la o piatra sau de la altceva, oricum cei de la service au spus ca spera sa poata rezolva gaurind in alt punct pt a elibera apa adunata.


Am patit-o eu la un mondeo si am rezolvat-o singur. Intra apa pe sub luneta, numai atunci cand ploua abundent. M-am chinuit sa depistez.
Torni apa cu o sticla pe coltul de sus stanga sau dreapta al lunetei, depinde pe care parte ai sesizat apa si vei observa cum se infiltreaza pe la baza lunetei. Chederul este numai de aspect, luneta este lipita cu silicon.Detasezi chederul si cu un pistol cu silicon (tub) introduci silicon intre luneta si caroserie, fortat.Cureti si tragi chederul la loc.
Spor la lucru.
razvan99255
Am incercat si varianta cu apa pe la chederul de la luneta din spate, nu am reusit.
Am scos toata tapiteria si nu am reusit sa observ pe unde intra apa.
La ultimele ploi am sesizat ca a intrat apa nu stiu pe unde dar ideea e ca masina s-a aflat in stationare asadar nu in timpul mersului intra apa.
Daca m-ai aveti sugestii va rog sa le transmiteti.
Alex01
QUOTE(razvan99255 @ Jul 8 2007, 11:11 AM) *
Am incercat si varianta cu apa pe la chederul de la luneta din spate, nu am reusit.
Am scos toata tapiteria si nu am reusit sa observ pe unde intra apa.
La ultimele ploi am sesizat ca a intrat apa nu stiu pe unde dar ideea e ca masina s-a aflat in stationare asadar nu in timpul mersului intra apa.
Daca m-ai aveti sugestii va rog sa le transmiteti.

Sub praguri sunt niste aerisiri care s-au infuntat. Apa intra pe langa geamurile laterale si se scurge in interior. Am patit si eu asta angry.gif sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.