Help - Search - Members - Calendar
Full Version: nelamurire/probleme Corsa
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Corsa / Meriva / Tigra
Cristi106875
Salutare!
Tocmai ce mi-am luat un Corsa 2001 1.0 L Benzina.
Am intampinat urmatoarea problema :

undeva intre 85-100 km/h (nu stiu fix la cat), face un huruit si intra intr-o vibratie. ce poate sa fie ? o fi din rotzi ? ( nu am apucat sa imi iau cauciucuri de vara )..

Multumesc anticipat
Cristi
Seri
Ar putea fi din bielete (fac legatura intre cutia de directie si roti), poate rotile nu sunt echilibrate, poate cauciucurile au galme. Astea ar fi cateva variante.
Si eu am avut aceeasi problema, la 100 km/h incepea sa vibreze destul de tare. Dupa ce am schimbat cauciucurile acum 2 saptamani, vibratia a disparut.
Cristi106875
aha, multumesc frumos! O sa schimb si caseta de directie , mai trebuie schimbat un burduf de planetara si ceva la cutie , si caucioacele...

Ai idee/are cineva idee ce cauciucuri pot sa pun pe corsa a mea ? acum am de 155 mi se pare.. as vrea sa pun un pic mai late ? 165-70 ?
as vrea sa ma incadrez in jur de maxim 5 milioane ( deci 125 ron/cauciuc ), gasesc ceva ?

Multam
alexandru-179
intra pe depozituldeanvelope.eu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.