Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Neplaceri
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
mihai89977
Salutare !...nu am mai scris de mult pe forum, insa am mai citit din vorbele voastre....Am facut de curand 10 K cu masina si am dus-o la revizie la AUTOITALIA si am rugat sa mai verifice si un ornament la bord si portbagajul caci nu se inchidea bine.
Ma duc peste cateva zile, ridic masina si constat ca portabajul se inchidea f usor insa este descentrat, adik nu mai are o distanta egala in partile laterale fata de aripile spate, iar ornamentul de bord nu i-a facut nimic.
O alta problema pe care nu mi-o amintesc sa o fi avut inainte de a duce masina la ei este legata de cutia de viteze care acum se aude cam urat daca schimb vitezele cand motorul este oprit si nu stiu de ce se aude asa tare.
Vroiam sa va intreb daca voi ati patit asa, sau daca si la voi se aude cutia de viteze cand va jucati cu motorul oprit.
Nota: revizia a fost 220 RON, mi-au pus 2 litri de ulei pentru motor, inca un litru de ulei nu mai stiu pentru ce si un filtru de ulei.LA VOI TOT ATAT A SCHIMBAT LA REVIZIA DE 10K????
.....in rest cam toate bune desi toata lumea ma intreaba daca e diesel ca e cam zgomotos motorul. bicycle.gif bicycle.gif
florin103194
Sal si la mine este aceasi problema adica:motor zgomotos ca si cum ar fi diesel, dar numai dimineata vreo 10 min,consola centrala bord bate rau,iar la portbagaj aceasi problema adica se inckide greu si este descentrat,m-am programat la servisul autoperugia sa vedem daca ei le rezolva si daca da te anunt,numai ca sunt programat pe data de 5 asa ca daca vrei dupa aia iti spun si tie, plus la mine agata in masalier.
ovidiu86744
La cutia de viteze verificati daca pe tija comenzii hidraulice nu aveti pete sau scurgeri , la mine la fel facea si la o verificare am gasit acea tija plina de lichid de frana si in vas mai era doar jumatate. Este periculos caci poti ramane fara frane.
Ionut45405
Stai linistit ca toate sistemele de actionare hidraulica a ambreiajului sunt gndite sa nu poata sa te lase fara frana! Daca nu au rezervor separat, stutul care alimenteaza pompa de ambreiaj e amplasat mai sus pe vasul de lichid (cazul Fiatului) astfel incat sa se aprinda becul de nivel dar sa ramana suficient pt functionarea normala a franelor.
Radu97668
cred ca inainte de a ramane fara frane ar trebui sa se aprinda ceva in bord. eu am avut un albea star si, dupa reparatiile aferente unui accident mai nasol nu mi-au strans un ventil la etrierul din stanga. in momentul in care a scazut nivelul lichidului de frana pana la minim a inceput sa mi se aprinda martorul din bord.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.