Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VW G4 sugestii
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
eu106795
stiu k poate unele probleme s'au mai dezbatut si poate unii imi vor spune sa folosesc optiunea de search... tin sa mentionez k am bantuit cam prin toate posturile... dar va rog luati'ma in serios.

2 G4: 2002, 100k si ceva km amandoua, benzina, unul de 1.4 16v, unul de 1.6 16v full option amandoua(ABS,ESP etc)... sursa e sigura, carte de service la zi si originala. dak am uitat ceva intrebati si raspund in masura in care stiu.

pt cei care vor recomanda ia'ti tdi etc... afacerea e incheiata deci sa ramanem strict la cele 2 modele.

1.la ce probleme sa ma astept???
2.ce ar trebui sa verific in momentul cand le ridic???
3.ce sa cumpar/adaug sa nu am probleme cu ele???

orice alte sugestii in legatura cu cele 2 modele sunt binevenite.
p.s.: le ridic in maxim 3 zile deci cu cat mai multe raspunsuri cat mai curand cu atat mai bine.

multumesc anticipat tuturor.
::::AL3X::::
straniu ca iei 2 masini deodata...in legatura cu aia de 1,6 am auzit ca e putin cam gurmanda...in rest 1,4 e putin cam puturos dar economic merg....nu-ti fa probleme...uite-tew dupa cartile de service neaparat....du-le pe un tester..si cam atat.
ionut83652
poi la vw volantul (sa nu fluctueze turometrul la relanti si sa nu tremure usa soferului cand e deschisa) caseta de servo (scoti burdufurile sa nu aiba pierderi ) si vreun test ! sa nu fie alte probleme electronice A si sa traga (mai au necazuri)
eu106795
QUOTE(Alex97292)
straniu ca iei 2 masini deodata...in legatura cu aia de 1,6 am auzit ca e putin cam gurmanda...in rest 1,4 e putin cam puturos dar economic merg....nu-ti fa probleme...uite-tew dupa cartile de service neaparat....du-le pe un tester..si cam atat.


una e a mea una a lu' socru'meu...



multam de sugestii keep'em comin'.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.