Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Yaris T-Sport
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
DAN
Incepand cu ziua de astazi este disponibil noul Yaris TS.
este echipat cu un motor de 1.8 VVT-i de 133 CP si o acceleratie 0-100km/h de 9.3 secunde.
exista o singura echipare, oarecum asemanatoare cu actuala echipare Luna dar cu oarecare + si -.Are bineinteles VSC, dar ii lipsesc volanul imbracat in piele, manerele de la usi in culoarea caroseriei, scaunul sofer reglabil pe inaltime si se plateste vopseaua metalizata.
_Constantin_
Adica au facut o vers sport dar nu i-au pus volan in piele? ciudat.
Dan52141
hmmmm ... multe lucruri ciudate la astia de la toyota blink.gif de ... trebuie sa fie eficienti, daca ar fi pus multe accesorii de unde sa poti sa-ti alegi ....
vio
m -am uitat de curiozitate pe Toyota Europe si acolo arata echiparea TS... este peste Sol inclusiv piele volan si schimbator + inca . nush ce mashina au adus ei la noi , poate vre un refuz de ciur ca decat in varianta aia vad ca se fabrica , m am uitat si pe celelate site uri Toyota din Eu si la fel .... nu are cum o mashina Sport , top de gama sa nu aiba asa ceva ... daca este cum zice DAN atunci chiar ca suntem lada de gunoi a grecilor si Toyota ar trebuii sa se retraga de la noi oficial pana cand nu se pune la punct chestinea asta cu adusul mashinilor ca in catalog.


http://www.toyota-europe.com/cars/new_cars...de_compare.aspx
DAN
rabdare si tutun..biggrin.gif ca de prin octombrie nu mai suntem la mana grecilor....biggrin.gif
vio
aha , deci good news smile.gif in fine.
Legionaru'
QUOTE(DAN)
rabdare si tutun..biggrin.gif ca de prin octombrie nu mai suntem la mana grecilor....biggrin.gif


Treaba asta am aflat-o si eu ieri! :clapping:
_Constantin_
Si asta va insemna cumva ca din octombrie vom putea pune optionale? Ar fi .... doamne doamne nici nu vreau sa ma gandesc.
DAN
QUOTE(_Constantin_)
Si asta va insemna cumva ca din octombrie vom putea pune optionale? Ar fi .... doamne doamne nici nu vreau sa ma gandesc.


Vor fi schimbari mari...ce stiu e ca nu ne vom mai depinde de Grecia ci de antrepozitul din Belgia...si atat mai multe nici noi nu stim...
vio
marfa asa biggrin.gif .
drabisan
QUOTE(Legionaru')
QUOTE(DAN)
rabdare si tutun..biggrin.gif ca de prin octombrie nu mai suntem la mana grecilor....biggrin.gif


Treaba asta am aflat-o si eu ieri! :clapping:


Si nu zici nimic?
Marfa de marfa! Astept sa se confirme oficial si nu ma mai gindesc sa predau leasingul ca sa-mi iau una cu piele...
Vreau si eu lista aia de detoate pe care am vazut-o la Praga la show-room. Aia puteau sa-ti aduca masina direct cu jante de 18 TTE si tu plateai doar diferenta!

Mmmm...ma excita asa de tare gindul!!!
S O R I N
In sfarsit.

Cred ca era si timpul.

Dar totusi, pana nu vad , nu cred.... blush.gif
Clauss92942
la 15500 nu e nici scump
_Constantin_
CIP sau DDP?
Clauss92942
ddp ...domne ddp... vrei sa scot tva-ul?
Pret CIP w/o Vopsea Metalizata 11 890
Pret DDP w/o TVA 13 068
Pret DDP cu TVA 15 550
drabisan
Mama lor de greci!
Nu era destul ca, de ex, oglinzile la culoare si incalzite nu erau decit la diesel! Acum aduc TS-ul doar SOL!
vio
nici macar sol smile.gif
DAN
QUOTE(vio70407)
nici macar sol smile.gif


e o "corcitura" intre terra, luna si sol tongue.gif
vio
bleah ........ io am citit pe alte www.toyota. si toate variantele TS sunt peste Sol ca dotari , nelipsita piele . si mai are stopurile spate diferite , asa zic ei . in schimb am mai vazut ca mai exista o versiune intre luna si sol parca pe care noi nu o avem. in schimb avem Aqua aia sau cum ii zice ... mai bine ii zicea Yaris Ciunga'n par ca nu are nimic pe ea:)


de unde or scoate astia protiptilele astea de mashini pt romania .. biggrin.gif
DAN
aahh..uitam..si bordul este tot pe mijloc in schimb este cu turo,etru si Km normal...
M A R I A N
QUOTE(DAN)
aahh..uitam..si bordul este tot pe mijloc in schimb este cu turo,etru si Km normal...


De ce oare? Schimbatul cifrelor (ca la Yaris-ul normal) nu poate tine pasul cu cresterea prea rapida a vitezei? biggrin.gif
DAN
QUOTE(Marian67562)
QUOTE(DAN)
aahh..uitam..si bordul este tot pe mijloc in schimb este cu turo,etru si Km normal...


De ce oare? Schimbatul cifrelor (ca la Yaris-ul normal) nu poate tine pasul cu cresterea prea rapida a vitezei? biggrin.gif


smile.gif)))) Nu stiu Marian.Oricum...tare curios sunt sa vad si eu unul Live.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.