Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scut protectie podea
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda
Butnaru71161
Am fost la revizie si ca recomandare mi-au zis ca trebuie sa inlocuiesc scutul de protectie podea fata stinga (pentru ca cica am lovit-o si e fisurat).
stie cineva ce e ala si la ce foloseste (adica daca afecteaza siguranta sau altceva). si sdaca se poate schimba pe casco.
Multam...
DORU
Salut, Costi.

Daca il poti schima pe CASCO? Eu zic ca da.
Scutul respectiv protejeaza traseele pt frane. Deci e important.
Butnaru71161
multumesc mult. o sa incerc sa-l schimb...
da ce pana mea sa spun la politie ca sa il schimb pe casco?
DORU
Sa revii cu precizari legate de costuri sau adiacente...
Butnaru71161
o sa revin cu precizari.
intii o sa vad cat costa scutul si manopera. daca e mult, ma duc la politie sa-l iau pe casco...
Butnaru71161
ieri dupa masa m-am bagat sub masina (cam greu sa bagi 100 de kile..) sa vad si eu care e treaba cu scutul.
in fata (sub motor) e scutul de protectie de plastic (cel prea mult discutat pro si contra drumuri grele).
pe lateralele podelei (din fata si pina la portbagaj) sunt 2 scuturi tot din plastic.
m-am uitat sa vad unde sunt crapate. am tras de ele. am dat in ele. nimic. sunt in regula.
poate o fi unul lovit si putin crapat (eu nu am vazut) dar fiind din plastic oricum la o lovitura mare o sa se faca praf (chiar de ar fi bune).
in concluzie nu mai schimb nimic, pentru ca nu cred sa fie probleme.
multam pentru raspunsuri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.