Help - Search - Members - Calendar
Full Version: concursul de pronosticuri - monaco 2007
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
20krpm
votati (si) aici!

bafta.
Andrey75353
1.Alonso
2.Hamilton
3.Raikkonen
4.Massa
5.M. Webber
6.Heidfeld
7.Kovalainen
8.Fisichella
(sa nu uitam ca Webber se descurca de minune aici acum 2 ani a luat podiumul iar anul trecut la fel daca nu il lasa masina: )
20krpm
1. HAM
2. KUB
3. COU
4. FIS
5. WEB
6. DAV
7. WUR
8. SPE

cu alte cuvinte, hamilton va prinde pole position si-o sa fuga. imi imaginez o zapaceala mare in primul hairpin, care o sa scoata de pe circuit majoritatea masinilor din frunte. (mai ales daca o sa si ploua...) mai multe masini o sa se incurce in jocuri de-a "schimba cauciucurile - nu schimba cauciucurile". cu ocazia asta imi ofer sansa sa votez si io cu "sufletu", cum zicea cineva, iar daca iese asa cum am zis io aici, ma fac ca ploua, va scot limba la toti si strig "v-am zis? v-am zis?" smile.gif smile.gif
Andrey75353
Tin sa te contrazic de pe acum cu pole-ul

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/05/24/...ong_early_pace/
Se pare ca Fernando va repeta succesul de anul trecut !
Elena A.
Citeste cu atentie numele topicului!! Aici se fac pronosticuri pentru rezultatul final al cursei!

Sa incerc si eu:

1. Massa
2. Hamilton
3. Alonso
4. Raikkonen
5. Kubica
6. Coulthard
7. Kovalainen
8. Rosberg

Nu incercati sa gasiti logica in clasamentul de mai sus, pentru ca lipseste cu desavarsire biggrin.gif
20krpm
QUOTE(Andrey75353)
Tin sa te contrazic de pe acum cu pole-ul

umm, nici o problema, dar parerea mea a fost dintotdeauna ca niste rezultate in practice sessions nu sint o indicatie prea clara despre forma sau non-forma (di-forma tongue.gif ) unei masini sau a unei echipe.
MotorHead
1. Massa
2. Alonso
3. Raikkonen
4. Hamilton
5. Kubica
6. Kovalainen
7. Coulthard
8. Fisichella
Alex-F1
Hai sa dau si io cu zaru:

1. Massa
2. Raikkonen
3. Hamilton
4. Alonso
5. Coulthard
6. Heidfeld
7. Fisichella
8. Sato biggrin.gif - v-am spart acuma cu locul 8, a? :wave:
AZAZEL
fetelor, de ce ati sters inceputul meu de pronostic ????!!!!!
20krpm
QUOTE(AZAZEL)
fetelor, de ce ati sters inceputul meu de pronostic ????!!!!!

e aici: http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...69&start=28

l-ai pus tu anapoda.
Oana
QUOTE(AZAZEL)
fetelor, de ce ati sters inceputul meu de pronostic ????!!!!!

nu ti-a sters nimeni nimic...vezi ca ai postat in topicul spania 2007...
asa...observ ca ati inceput sa aveti incredere in massa...sau doar vreti sa luati puncte? biggrin.gif
1. massa
2. alonso
3. hamilton
4. kimi
5. heidfeld
6. fisichella
7. rosberg
8. coulthard
Mariustom
QUOTE(AZAZEL)
fetelor, de ce ati sters inceputul meu de pronostic ????!!!!!


offtopic.gif Nu că aș fi misogin, dar de când pot ele să șteargă mesajele altora ? :scratchchin: whistling.gif
Oana
QUOTE(Mariustom)
offtopic.gif Nu că aș fi misogin, dar de când pot ele să șteargă mesajele altora ? :scratchchin: whistling.gif

da, stim...nu era nevoie sa ne amintesti...tu esti moderator si noi nu... biggrin.gif
AZAZEL
pt ca eu pariez de fiecare data pe cei buni, si pt ca monaco nu este de mucii atarnand pana la genunchi ai lui massa si hamilton, primele doua locuri vor fi cu siguranta:

1.kimi
2.alonso

nu sunt sigur care va castiga, dar cu siguranta ei vor fi primii doi.

3.hamilton
4.massa
5.heidfeld
6.fisichela
7.webber
8.coulthard
f1anatic
1.Hamilton
2.Massa
3.Alonso
4.Raikkonen
5.Kubica
6.Heidfeld
7.Button
8.Coulthard
AZAZEL
ce dracu se intampla?

s-a rupt articulatia la masina lui raikkonen de parca era facuta din spagheti. si, parea a fi destul de rapid astazi.

raikkonen are ghinion. ar trebui sa se rupa rotile la toti. sa moara si caprele vecinilor.
20krpm
cugetare: mai tare balustrada de fier forjat ca articulatia de la suspensia lu raikkonen. (aplauzele, va rugam smile.gif )
f1anatic
Ma mir ca nu sare cineva sa spune ca e minareala ca sa iasa Massa in fata lui Raikku.

Iar intre noi fie vorba, suspensia aia nu trebuia sa se rupa. Ce fibra mea de carbon, Kimmi doar a sarit peste o bordura...lucru...de rutina in F1. Nu a lovit nici un zid :-(

Schumi prezent din nou la curse (oficial nu trebuia sa fie). L-au aratat in pit la Ferrari cu ochii in monitor. Si se pare ca Jeanu Todt a observat si el ca Massa e protejatu' lu Michael !

http://f1.gpupdate.net/en/news/2007/05/26/..._kimi_troubles/
QUOTE
Meanwhile Todt shed light on Massa's blossoming relationship with Schumacher who is apparently helping the Brazilian on the mental side of his preparation.

"Yesterday I saw them coming out from the team briefing, they were talking and you can really see there is big respect and harmony between them," Todt said. "Probably that is helping Felipe psychologically to know that a guy like Michael is a reference point for him in this business."
AZAZEL
baga kimi, baga !
da doamne sa fie ploaie !
apare un strop de loterie



later edit:

0 puncte pt mine.
macar am nimerit un lucru : am spus ca ori kimi ori alonso va castiga aceasta etapa.
Oana
un calcul rapid...sper ca nu am gresit prea mult de suparare ca nu am luat nici macar un punct :evil:
andrey 21
20krpm 7
elena 12
motorhead 4
alex f1 3
f1anatic 7
eu si azazel 0...de fiecare, nu impartit la 2
Elena A.
Mamaaaaa! Nu credeam ca o sa iasa 12 puncte din bulibasala aia de clasament. Acum fac si eu ca vulpea care se uita la struguri si-si spune ca sunt acrii: daca nu faceam clasamentul cu sufletul si-l faceam cu creierul, luam mai multe puncte biggrin.gif Dar asa sunt femelele, slabe...totul e procesat si de inima :newblush:
James Kilowatt
QUOTE(f1anatic)
Schumi prezent din nou la curse (oficial nu trebuia sa fie). L-au aratat in pit la Ferrari cu ochii in monitor. Si se pare ca Jeanu Todt a observat si el ca Massa e protejatu' lu Michael !


Barfeau chestia asta si comentatorii belgoizi. Cica Kimi nu-i preferatul nimanui in echipa... apare ultimul si pleaca primul, si ii trateaza pe ingineri ca pe niste servitori. Joi seara cica Schumi a facut lucrat la echipa mai multe ore (neplatite biggrin.gif) decat Kimi.
Se pare ca e cam figurant baiatul asta, desi e talentat inca nu are motive sa fie atat de vedeta, la urma urmei e inca un wannabe. Schumi avea grija sa le stranga mana mecanicilor dupa fiecare cursa, indiferent daca o termina sau nu, in timp ce Kimi dupa abandonul din Spania s-a carat direct la gagici fara sa le zica noapte buna alora din echipa. Se pare ca figurile astae nu sunt prea apreciate la Ferrari.
Andrey75353
Asadar se pare ca am fost singurul care am anticipat corect pozitia primilor 2 si probabil daca kimi nu ar fi avut problema din calificari era pe 3. biggrin.gif
Vedeti voi ca si antrenamentele libere au un cuvant de spus...daca le analizati cum trebuie ...desigur.
Bafta tuturor .mai vb la viitorul GP..acolo unde anul trecut tot Fernando a castigat!!
MotorHead
Clasamentul general:

1. oana87995 54 puncte
2.-3. 20krpm & f1anatic 37 puncte
4. MotorHead 27 puncte
5. Alex F1 25 puncte
6. andrey 21
7. elena 12
8. A3des 8 puncte
9. AZAZEL 7 puncte

... daca e corect calculul de mai sus facut de oana87995
20krpm
toate ca toate, dar saptamina asta am fost super-midru de 2 din cele 7 puncte pe care le-am capatat. unde mai pui ca era cit pe ce sa il primesc si pe-al 8-lea!! felicitari tuturor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.