Help - Search - Members - Calendar
Full Version: radare fixe (si nu numai) in tara
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
daniel88712
salut prieteni
m-am gandit sa incep un nou topic care, zic eu, ne va fi de folos tuturor.
unde anume sunt radare fixe in tara? pe DN1 buc-brasov stiu ca sunt mai multe, le-am notate toate intr-o lista care e in masina, o s-o aduc si le voi scrie pe toate
unde mai stau "baietii" cu radarele prin tara? stiu ca fiecare dintre noi cunoaste mai bine o anumita portiune de drum

de exemplu, intre fagaras si brasov mai stau politistii cu radarul la codlea, (foarte des) sercaia (rar) si mandra (foarte des)
asteptam interventiile voastre
Watcher
Uite AICI (pe masini.ro) lista cu adresele GPS ale camerelor de pe DN1, nu te mai chinui sa le transcrii smile.gif
florin55503
pai mai sunt 2 in cosereni, una am mai vazu pe undeva pe langa focsani si am mai vazut una pe buc-alexandria agatata in varful unui stalp de telegraf (nu mai stiu localitatea)
HalbaSus
QUOTE(Watcher)
Uite AICI (pe masini.ro) lista cu adresele GPS ale camerelor de pe DN1, nu te mai chinui sa le transcrii smile.gif


Exista o posibilitate sa introduci pozitia acestor radare in I-go sau alt program de navigatie ? Stie cineva si coordonate ale radarelor fixe din strainatate ? (ungaria, austria, germania, etc)
daniel88712
QUOTE(Watcher)
Uite AICI (pe masini.ro) lista cu adresele GPS ale camerelor de pe DN1, nu te mai chinui sa le transcrii smile.gif


astea sunt toate radarele fixe din tara?
unde se poate gasi o lista unde sunt si radare pe masini de politie?
Watcher
In I-go de europa poti introduce si pozitii lat/long.
In cel de romania pe care il aveam inainte nu aveam optiunea asta.

Daca folosesti Gramin+ROAD cu sigranta se pot introduce, ba chiar se pot introduce automat (importi un XLS,csv,etc) spre deosebire de Igo unde introduci manual.

Nu stiu daca postul acela contine toate camerele din toata tara, contine pe cele de pe DN1 cu siguranta.
S-ar putea sa mai fi aparut alte camere prin tara de atunci, dar pe DN1 ma indoiesc smile.gif
CPI
Si eu le am introduse in tom tom. Si functioneaza. Problema e ca tom tom-ul e de 2 lei, ma pune sa o iau la stinga in cimp, etc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.