Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Credite pentru masini sh
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
madalina
Pentru cei interesati de masini sh, CEC si BCR au lansat credite pentru masini sh! Am vazut stirea la tv asa incat va rog sa verificati conditiile, ca ci se poate sa fi retinut gresit:
maxim 12000euro sau echivalentul in dolari
dobanda 12%
avans 25%
maxim 5 ani perioada de creditare
plus conditiile caelea impuse de BNR ca rata lunara sa nu depaseasca nu-stiu-cat % din venitul net!
guerilla
De mentionat ca aceste banci aveau si inainte credite pentru masini SH, dar in LEI.
acum s-a lansat creditul in valuta.
ce nu se spune e ca perioada de creditare nu poate depasi 5 ani de vechime ai autoturismului. adica daca masina are 3 ani nu poti lua credit decat pe 2 ani... cel putin asa era la LEI :rock:
dan23
Posibil sa se dezvolte aceasta piatza sh si eventual sa creasca si preturile....
Oricum, sunt destule masini frumoase sh pe care de noi nu ti le poti permite.......
madalina
Economistii apreciasza ca aceste credite vor determina o crestere a preturilorintre 5 si 20%!
dan23
Oricum, pentru cei ce au pus ceva deoparte si cu ce mai ia de la banci, cec, visele le pot indeplini, sa cumpere o masina de cca. 10-12000 Euro care poate noua sa fi fost 30 000! E un lucru bun, zic eu........
Alex24
Oricum nu prea ai cum sa cumperi o masina mai veche de vreo 3 ani ca nu mai acum sa o inscrii => Euro 3. Merge pentru cele care sunt deja inscrise
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.