Help - Search - Members - Calendar
Full Version: consum prea, prea mare
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
dana25885
[b] :roll: imi e drag rau de masina asta (520) numai ca la 27%, cred ca ma intelegeti. poate cineva sa ma ajute sa o aduc la un consum normal?[]


[color=red][/color]Am mutat topicul nu era specificata de ce masina era vorba.
Marius
dan23
despre ce fel de masina vorbesti?
G e o r g e
BMW 520i
mike.omega
Bmw 520i care sa consume atat :?:
Am citit pe un alt forum, ce spunea un propietar de 525xi din '90 , iar acel om declara un consum de 18% in oras :bounce:

Din ce an este bmw-ul??? poate este dereglat ceva :idea:
guerilla
tre sa respecti urmatorul traseu - acasa/job - service - pus testerul pe masina - vazut erori - corectat erori si schimbat piesele stricate.

Eu banuiesc ca trebuie sa faci urmatoarele:
- schimbat filtru aer
- curataj injectoare
Radu_
sau pompa de injectie, sau din calculator - este in timisoara un service care se ocupa doar cu asa ceva...
catalin-329
incearca sa afli la un service specializat daca regulatorul de aer functioneaza in parametrii normali.eu am un BMW 535i din 91 si daca merg frumos calculatorul zice 15-16 la suta..iar afara din oras la viteza medie! de 140km/h consum 10-11 si pe calculator si real.Atentie consumul instantaneu nu e reprezentativ...la demaraj la semafor trece de 30 l/suta apoi ai viteza de 60km/h treapta a5-a si consum instantaneu de 8-10.Consumul real e media tuturor acestor instantanee.Daca ai calculator de bord restezi consumul si mergi sa zicem 50 de km prin oras,apoi il citesti si te ingrijorezi sau nu laugh.gif
Bye
catalin-329
incearca sa afli la un service specializat daca regulatorul de aer functioneaza in parametrii normali.eu am un BMW 535i din 91 si daca merg frumos calculatorul zice 15-16 la suta..iar afara din oras la viteza medie! de 140km/h consum 10-11 si pe calculator si real.Atentie consumul instantaneu nu e reprezentativ...la demaraj la semafor trece de 30 l/suta apoi ai viteza de 60km/h treapta a5-a si consum instantaneu de 8-10.Consumul real e media tuturor acestor instantanee.Daca ai calculator de bord restezi consumul si mergi sa zicem 50 de km prin oras,apoi il citesti si te ingrijorezi sau nu laugh.gif
Bye
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.