Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Alarma Aveo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Petrica106445
Stiti cumva daca montez o alta alarma pe un aveo se pierde garantia pe partea electica? Mentionez la dealer nu pot monta o alta alarma deoarece aceasta avand senzori nu e conforma normelor europene.
Laurentiu99665
Am intrebat la dealer... mi-au spus ca daca montez alarma in alta parte... pierd garanşia..., iar daca monteaza ei... monteaza ce „este agreat“... sad.gif
Andras101185
Tot aceeasi problema sad.gif Am intrebat si eu dar cea agreata este in jur de 900 RON si nu e mare lucru. Vroiam ceva serios cu pager dar ei nu au asa ca...
constantin39649
E posibil ca masina ta sa aibe alarma din fabrica, caz in care nu mai trebuie montata decat o goarna.
Citeste aici:

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=193375
Adrian101433
Daca e Aveo varianta Platinum/Premium are cu siguranta alarma din fabrica, inclusiv goarna. Probabil oamenii nu sunt multumiti cu ce le ofera acea alarma (nu are senzor de soc, perimetru, miscare etc.)
Laurentiu99665
Topicul de pe forumul Daewoo este mai vechi, l-am citit si eu, cei de acolo spuneau ca alarma de pe Aveo este silentioasa, adica se aprind avariile, fara nici un sunet, iar pentru a beneficia si de asta trebuie montata o goarna... Am intrebat la service cat costa acea goarna... ...150ron cu montat, dar nu mai aveau atunci..., trebuia sa revin. La 2, 3 zile am inchis masina cu portbagajul deschis... l-am deschis... s-au aprind avariile si a inceput sa sune si claxonul... cred, deoarece nu este un sunet foarte puternic... Probabil la modelul 2007 au pus si alarma sonora, ...nu am mai fost pentru goarna!
puchianu105322
sal.laurentiu masina ta este cu inchidere centr cu telecomanda s-au fara.
Laurentiu99665
DA, este Aveo varianta Platinum, cu inchidere centralizata pe cheie,
puchianu105322
da .E clar masini mai scumpe ,dotari mai multe.O alarma montata la reprezentanta (meta .sat),produs original GM.PRET 680 RON cea mai ieftina(aviz doritorilor).
t99959
Platinum are alarma si nu e silentioasa are goarna.nu e f performanta,nu e pe perimetru.e numai in caz de spargere a masini prin deschiderea usi,la geam spart nici nu zice nimik.
puchianu105322
Sal baieti.Gata am rdicat masina.Aveo 1,2 sedan ,var direct +(servo,jenti 14)
M-am chiorat,dupa conectorul( comp motor),pentru goarna si nu l-am gasit,.No fii DIN FABRICA?
Adrian101433
Ai telecomanda pe cheie? Daca da, cand o incui din telecomanda, piuie? Daca da, atunci ai deja goarna, daca nu, mai cauta...
Andras101185
Dupa cum stiu numai variantele Premium si Platinium au alarma din fabrica. Cauta undeva in spatele acumulatorului...
puchianu105322
Raspuns pentru> adrian 101433<.Nu am telecomanda pe cheie ,cind inchid(s-au deschid),cu cheia usa soferului se deschid(inchid),toate usile.
Varianta de aveo este direct+(genti pe 14+servo,fara AC).
Poate nu exista mufa,(eram curios daca,pun goarna, ce face).
Salutari si la mai multi km.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.