Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau un Audi A 4 model 1.9 TDI din germania
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
ungureanu40522
As vrea un Audi A4 din germania din 98 sau 99 model TDi 1.9 dar foarte multi ma sperie ca sunt foarte scumpe la intretinere si destul de complicate si costisitoare pe partea de directie.Ma poate ajuta cineva?150.000 - 180.000 de km e mult pentru o masina ca asta?Se pare ca inmatriculata pe o fundatie nonprifit ocolesti taxa de inmatriculare
mihai105785
eu am un a 4 adus anul trecut in mai din germania si am facut cu el 20000km,si este super ok,cit despre articulatii ce sa-ti spun nu am treaba ca nu am umblat cu ea in oras este a doua masina o folosesc la drumuri lungi.Intra de curiozitate pe la magazine (dar nu la reprezentante)si sa vezi preturile la consumabile ca sunt mai ieftine ca la logan.Ex. filtru aer mann 54ron filtru motorina man 75 ron placute frina fata 130 ron spate 56ron,cei drept daca este tdi.p.d este scump uleiul motor 60 ron litrul,deci parerea mea sunt preturi acceptabile tinind cont ca este audi nu logan :wave:
catalin adrian82685
sunt de acord cu ce spune mihai. Eu am si logan si audi A6. este o diferenta de pret la piese dar nu exagerat de mare in schimb masinile nu se pot compara la nici un nivel. nu lua piese din reprezentanta pentru ca te usuca la buzunare. Acolo poti merge doar daca ai casco si doamne fereste accidentezi masina sau rca-ul altcuiva, dar sa ne pazeasca dumnezeu pe toti de asa ceva. In schimb A4 este o masina spendida, consum bun, confort si tot ce-ti poti dori de la un autoturism. Nu este adevarat ce ai auzit tu cu directia (cum ca ar fii probleme). Pai ce probleme sa fie? Acum stii si tu daca nu a fost lovita sau daca are km fff multi atunci consumabilele se cam duc si trebuiesc schimbate, dar merita. Multa bafta la achizitionare!!!
ungureanu40522
Merci baieti , cred ca am sa optez pentru un audi.Am vazut pe www.magazinauto.ro in anunturi pretul se mentine ridicat chiar daca au trecut cativa ani peste masina
ionut83652
vezi sa fie cel mult 99 si sa nu fie motorul de 116 e PD si e mai mofturos ff bune 110 si 90 cp si eo vreau sami iau un audi si optez pt unu 99 ,110cp si ca pret am vaut ca pleca de pe undeva 6000 euro in germania sa zicem 7 mii una beton!
ungureanu40522
si cu taxa cum facem?
ionut83652
mai asteptam 1 luna si scade sau cauti 110 cu euro 3 de prin 99,2000 si dai numa 1700 dar zic sa mai stai ca scade taxa!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.